18بهمن1397

.105 پروژه  با اعتبار 897 میلیارد ریال در باشت افتتاح و کلنگ زنی شد

 105 طرح و پروژه عمرانی و اقتصادی به مناسبت ایام الله دهه فجر در شهرستان باشت با حضور مسئولان کشوری، استانی و شهرستانی افتتاح و کلنگ زنی شد.
استاندار کهگیلویه وبویراحمد با حضور جانباز معاون وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت آب و فاصلاب کشور، تاجگردون نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی، فیلی معاون عمرانی، گوهرگانی معاون اقتصادی استانداری، حسینی فرماندار و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی، اعتبار هزینه شده این تعداد طرح و پروژه را افزون بر 897 میلیارد ریال عنوان کرد. 
علی محمد احمدی در آیین افتتاح و کلنگ زنی هشت طرح به نمایندگی از دیگر طرح ها و پروژه های شهرستان باشت گفت: 91 طرح عمرانی و اقتصادی باشت افتتاحی  و 14 پروژه کلنگ زنی است و جمعا زمینه اشتغال مستقیم و غیرمستقیم 460 نفر را فراهم کرده است.
استاندار کهگیلویه وبویراحمد، میزان اعتبار هزینه شده برای طرح های افتتاحیه در این شهرستان را 755 میلیارد ریال عنوان کرد.
احمدی، میزان سرمایه گذاری اختصاص یافته برای طرح های کلنگ زنی این شهرستان را 142 میلیارد ریال برشمرد.
استاندار، پروژه احداث تصفیه خانه فاضلاب شهر باشت با اعتبار 350 میلیارد ریال  و با 51  کیلومتر شبکه جمع اوری فاضلاب و چهار کیلومتر خط انتقال با ظرفیت 2 هزار و 600 مترمکعب در شبانه روز را از بزرگترین طرح کلنگ زنی این شهرستان عنوان کرد. 
     فرماندار شهرستان باشت هم با تبریک ایام دهه فجر، چهارخطه گردنه شلال دون - کلاغ نشین، اردوگاه تفریحی رود رونه، اسفالت راه چهار روستا، گاز رسانی به شش روستا، ساماندهی تپه نورالشهداء، اجرای طرح هادی بوستان، ساماندهی پارک جنگلی و پارک 10 هکتاری و طرح پرورش قارچ را از طرح های افتتاحی برشمرد
سیدمسعود حسینی، ساختمان اداری شماره 1 شهرداری، شش مورد احداث بلوار و میدان، ساماندهی گلزار شهدا، آبرسانی به تعدادی روستا از رودخانه شاه بهرام، تصفیه خانه و تامین آب شهر باشت را از دیگر طرح های افتتاحی این شهرستان عنوان کرد. 
وی، پارک ویژه بانوان در باشت، سیل بند شمالی باشت، 2 پارک محله ای و بلوار 45 متری را از طرح های کلنگ زنی برشمرد.
       مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب کشور هم گفت:جمعیت بهره مند از آب روستایی ایران نسبت به پیش از پیروزی انقلاب اسلامی 63 درصد افزایش یافته است.
حمیدرضا جانباز در آئین شروع عملیات اجرایی تصفیه خانه آب باشت اظهار داشت: در زمان پیروزی انقلاب اسلامی 12 درصد از مردم مناطق روستایی کشور از آب سالم برخوردار بودند و هم اینک 75 درصد از جمعیت ساکن روستاها از آب سالم بهره مند شده اند.
وی تصریح کرد: از پنج سال گذشته تاکنون اجرای 924 مجتمع آبرسانی برای قرار دادن 6 میلیون نفر زیر پوشش آب آشامیدنی در دستور کار قرار گرفت.
به گفته جانباز، این طرح ها از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی به پیشنهاد دولت و به دستور رهبر معظم انقلاب اجرا می شود.
جانباز تاکید کرد: تکمیل مجتمع های آبرسانی روستایی در اولویت برنامه های دولت دوازدهم قرار دارد.
وی توضیح داد: سهم استان کهگیلویه و بویراحمد از مجتمع های آب روستایی 18طرح است.
جانباز تصریح کرد: امسال 140 میلیارد ریال برای تکمیل طرح های مجتمع های آب روستایی کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافته است.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در این آیین با مقایسه تعداد سازه های آبی این استان نسبت به چهل سال پیش گفت: حوزه آب و فاضلاب این استان شاهد تحولات چشمگیری بوده است.
علی محمد احمدی بیان اینکه، تاکنون 180 سازه برای تامین آب در کهگیلویه و بویراحمد احداث شده است، افزود: تعداد سازه های آبی احداث شده در این استان پیش از پیروزی انقلاب اسلامی 10 مورد بود.
ج/238
 

عكس هاي مرتبط :


نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما