14آبان1397

.14 طرح اقتصادی در شورای برنامه ریزی مورد بررسی قرار گرفت

14 طرح اقتصادی متقاضی سرمایه گذاری بخش خصوصی  در زمینه گردشگری، تجاری و معادن در شورای برنامه ریزی و توسعه استان با حضور استاندار کهگیلویه وبویراحمد مورد بررسی قرار گرفت.
استاندار کهگیلویه وبویراحمد در جلسه این شورا تاکید کرد: در تغییر کاربری ها و واگذاری زمین به طرح های تولیدی و اقتصادی منافع عامه مردم بر منافع گروهی و فردی ترجیح داده شود.
علی محمد احمدی گفت: هرگونه تغییر کاربری در محدوده شهرها به خصوص یاسوج به صورت علمی، فنی مطالعه شده و کارشناسی شده و با آینده نگری سیمای شهر و رشد جمعیتی در کارگروه تخصصی امور زیربنایی مورد بررسی قرار گیرد.
استاندار با بیان اینکه، نباید روندی که باعث نابودی اراضی باغی و کشاورزی و تغییر کاربری آنها می شود را نادیده گرفت و تکرار کرد، تاکید کرد: برای هرگونه تغییر کاربری زمین در شهرها باید حقوق مردم و بیت المال کاملا رعایت و برای حق شهروندی احترام قائل شد.
احمدی با اشاره به اینکه در تصمیم گیری طرح ها با تغییر کاربری باید رک، سریع، دلسوز و عالمانه عمل کرد، ابراز داشت: در این خصوص باید به گونه ای عمل شود که حاصل فکر و عملکرد امروز ما برای آیندگان مایه ننگ نباشد.
استاندار در خصوص تغییر کاربری زمین برای انتقال صنوف آلاینده شهر یاسوج به مساحت، 36 هزار متر مربع، گفت: اینکه مرکز جدیدی برای تنظیم و روانسازی بازار و تجارت فراهم شود، حرکت ارزنده ای است اما چون این طرح مهم و بزرگ است باید همه جانبه مورد بررسی قرار گیرد و تصمیم نهایی و سازنده ای در این خصوص اتخاذ گردد.
احمدی، همچنین در خصوص توزیع دستگاهی و شهرستانی 720 میلیارد ریال اعتبارات تبصره 18 کمک های فنی و اعتبار به استان برای طرح های مهم و اولویت دار و بالای پیشرفت فیزیکی 60 درصد، خوشه های صنعتی، حمل و نقل عمومی و بافت های فرسوده براساس شاخص ها و دستورالعمل تاکید کرد.
ج/238
 

عكس هاي مرتبط :


نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما