26ارديبهشت1397

.مراسم نمادین غبار روبی از مسجد استانداری 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کهگیلویه وبویراحمد گفت: در آستانه ماه مبارک رمضان آیین غبار روبی مساجد، حسینیه ها و نمازخانه ها با هدف مهیا ساختن فضا برای حضور معنوی روزه‌ داران در این اماکن مذهبی حرکتی فرهنگی و خداپسندانه است.

جعفر گوهرگانی در آیین نمادین غبار روبی از مسجد استانداری، توجه به مکان های مذهبی، محوری بودن مردم در مناسبت های دینی و امور معنوی را از اولویت های مهم در این ماه پر فیض دانست و به نشر، تبلیغ و ترویج شعاعر دینی در این ایام تاکید کرد.

وی به برگزاری مردمی آئین های ملی و مذهبی در همه مناطق استان اشاره کرد و افزود: همزمان با ماه ضیافت الهی ماه مبارک رمضان، غبارروبی و آذین بندی مساجد و برگزاری محافل انس با قرآن از مهمترین برنامه هایی است که در ماه نزول قرآن اجرا می شود. 

گوهرگانی، برپایی سفره های مردمی، مراسم شب های قدر، برگزاری جشن گلریزان و کمک به خانواده های بی بضاعت، غبارروبی مزار شهدا و تجلیل از خانوده های معزز آنان، برگزاری کلاس های احکام، قرآن و مسابقات قرآنی و ایجاد ایستگاه های صلواتی از برنامه های معنوی و مردمی در این ایام پر فیض است.

وی با تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، تاکید کرد: در برترین ماه سال، ماه نزول کتاب آسمانی و توفیق روزه داری، ماه بهار قرآن و وجود شب قدر و ماه دوری از گناهان و باز بودن درهای آسمانی و اجابت دعا نباید برکات این ماه را فراموش کرد.

در این آیین جمعی از مدیران ستادی و کارکنان استانداری حضور داشتند.
ج/238
 

عكس هاي مرتبط :


نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما