22خرداد1398

.تدوین طرح جامع ذخایر معدنی استان/احیاء معادن کوچک در استان/ ورود پهنه ذخایر معدنی استان به چرخه اقتصاد 

عزیز فیلی در شورای معادن استان گفت: کهگیلویه وبویراحمد دارای انبوهی از ذخایر معدنی است و تدوین طرح جامع ذخایر معدنی آن در دستور کار قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه، 75 معدن کوچک و بزرگ در استان شناسایی شده است، افزود: طرح احیای معادن در قالب طرح های اقتصاد مقاومتی و با هدف شناسایی، استخراج و بهرداری از آنها در دستور کار این شورا قرار گرفت.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه، پهنه اکتشافی ذخایر معدنی استان وارد چرخه اقتصاد می شود، اظهار داشت: امسال شناسایی 150 ذخیره گاه مواد معدنی کوچک فلزی و غیرفلزی استان را در دستور کار داریم. 
فیلی تصریح کرد: شناسایی ذخایر معدنی استان، استخراج، استحصال و واگذاری به بخش خصوصی و سرمایه گذار برای فرآوری و ارزش افزوده برنامه های جدی استان در سال جاری است.
وی با اشاره به ظرفیت خوب استان در خصوص برخورداری از ذخایر مختلف مواد معدنی استان، تاکید کرد: طرح پایلوت معدنی استان پیگیری شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه وبویراحمد به احیاء معادن استان اشاره کرد و افزود: تلاش براین استان تا همه معادن کوچک استان احیاء و فعالتر شوند.
فیلی یادآور شد که بهره برداری از معادن استان با رعایت شرایط زیست محیطی انجام می شود.
ج/238
 

نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما