18تير1397

.اعتبارات نفت پس از ابلاغ براساس قانون و عدالت توزیع می شود

علی محمد احمدی در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان، گفت: اعتبارات نفت امسال این استان در بخش «ترمیمی» پس از تصویب و ابلاغ نهایی توسط سازمان مدیریت وبرنامه ریزی کشور طبق قانون و به عدالت در استان توزیع و هزینه می شود.
استاندار با حضور هاشمی پور نماینده مردم شهرستان های چهارگانه و زارعی نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: تا زمان تصویب و ابلاغ نهایی اعتبارات ترمیمی نفت امسال توسط سازمان مدیریت وبرنامه ریزی کشور باید ملاک عمل در زمینه توزیع و هزینه کردن آن در استان بر اساس قانون بودجه سال قبل باشد.

به گفته وی، اعتبارات نفت امسال کهگیلویه وبویراحمد یک هزار و 800 میلیارد ریال است که از این میزان یک هزار و 380 میلیارد ریال مربوط به یک سوم و 420 میلیارد ریال نیز مربوط به دو سوم است.

استانداری تصریح کرد: آنچه که قانون تاکید دارد اعتبارات یک سوم نفت مربوط به کل کهگیلویه وبویراحمد و اعتبارات دو سوم مربوط به شهرستان های نفت خیز و گاز خیز گچساران و بهمئی است.

وی یادآور شد: در قانون بودجه سال 1397 کشور اعتبارات جدیدی با عنوان «ترمیمی» برای مناطقی که از اعتبارات دو سوم نفت برخوردار نیستند در نظر گرفته شده که هنوز توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی به تصویب نهایی نرسیده است.

استاندار گفت: سهم کهگیلویه وبویراحمد از اعتبارات ترمیمی نفت در سال جاری 179 میلیارد ریال است.

استاندار بیان کرد: حضور هر سه نماینده مردم این استان در نشست های کمیته برنامه ریزی و توسعه شهرستان های هشت گانه استان برای کمک به تصمیم گیری بهتر در توزیع این اعتبار طبق قانون ضروری است.

احمدی عنوان کرد: تمامی مسئولان اجرایی به دنبال توسعه و پیشرفت روزافزون این استان و رفع مشکلات آن هستند و در همین راستا نیز از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند.

وی ابراز داشت: اهتمام جدی مدیران اجرایی استان رعایت عدالت در توزیع اعتبارات و امکانات و تلاش برای جذب منابع بیشتر از مرکز است.

نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: در قانون بودجه سال 1397 با وجود شرایط نامناسب اقتصادی کشور تلاش مطلوبی توسط دولت دوازدهم برای تخصیص کامل اعتبارات استان های کمتر برخوردار از جمله کهگیلویه وبویراحمد شده است.

غلام محمد زارعی اظهار داشت: یکی از مأموریت های مهم مسئولان اجرایی کشور و کهگیلویه و بویراحمد فراهم کردن بستر لازم برای تحقق عدالت است.

وی افزود: این امر مهم از اصول و رویکردهای اساسی انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود.

نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: نگاه و رویکرد اصلی برنامه ششم توسعه کشور ایجاد تعادل و توازن در توسعه همه جانبه تمامی مناطق و استان هاست.

زارعی عنوان کرد: هماهنگی لازم بین مسئولان اجرایی کهگیلویه و بویراحمد و هر سه نماینده مردم این استان در مجلس شورای اسلامی وجود دارد و تمامی آنها دارای یک تعصب خاص نسبت به توسعه استان هستند.

نماینده مردم شهرستان های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: با توجه به هجمه های گسترده دشمنان علیه نظام و انقلاب باید مسئولان اجرایی امید، نشاط و روحیه کار و تلاش را بیش از پیش بین مردم ترویج کنند.

عدل هاشمی پور اظهار داشت: ملاک اصلی در زمینه توزیع اعتبارات و امکانات بین شهرستان های هشت گانه کهگیلویه و بویراحمد میزان محرومیت ها و عقب ماندگی ها باشد.

وی افزود: برای طرح های عمرانی راکد و نیمه تمام استان که سال های طولانی از آغاز عملیات اجرایی آنها می گذرد یک برنامه زمان بندی در راستای تکمیل و افتتاح آنها تعریف شود.

نماینده مردم شهرستان های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: به دلیل وجود بحران آب و برق در کشور و این استان باید فرهنگ صرفه جویی در مصرف هر دوی آنها بین مردم این استان توسط مسئولان اجرایی و رسانه ها نهادینه شود.

هاشمی پور با اشاره به رفاقت هر سه نماینده مردم کهگیلویه وبویراحمد در مجلس شورای اسلامی، عنوان کرد: رقابت اصلی آنها در زمینه مسائل توسعه ای و عمرانی است و کوچکترین اختلافی بین آنان وجود ندارد.
ج/238
 
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما