18مهر1397

.بانک ها باید نقدینگی را به سمت تولید هدایت کنند/ سرمایه گذاران ما باید به سرمایه گذار خلاق و کارآفرین تبدیل شوند

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: بانک ها باید در خدمت اقتصاد و بخش تولید باشند و همراه با مردم برای اصلاح نظام اقتصادی تلاش کنند.

علی محمد احمدی در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه سیاست واگذاری پروژه‌ها و کارها به بخش خصوصی باید در جامعه تبیین شود، اظهار داشت: نباید دچار تداخل‌های ذهنی و حواشی شویم و با سعه صدر و تلاش این مسیر را اصلاح کنیم.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه دولت باید امنیت تولید را فراهم کند، بیان کرد: بدون شک دولت و حاکمیتی که تنها به فکر تامین برنج، رب گوجه و سایر کالاها باشد در یک بازه زمانی اما پرهزینه می‌تواند این کالاها را تامین کند.
احمدی افزود: ما باید با راهکارهای اصولی، کارشناسی شده و یک برنامه مدون گام اساسی در راستای تقویت اقتصاد کشور برداریم .
وی با بیان اینکه مبنای اصلی تدوین اصل 44 قانون اساسی مشارکت مردم در فعالیت‌های اقتصادی است، اظهار داشت: باید زمینه حضور حداکثری مردم در اینگونه فعالیت‌ها فراهم شود.
احمدی تاکید کرد: مدیریت کارآمد و اقتدار یک مدیر به داشتن خودرو و ساختمان نیست بلکه اقتدار یک مدیر به ابتکار، خلاقیت، نوآوری و بستر سازی برای توسعه استان و مردم است.
وی با اشاره به اینکه 140 میلیارد ریال پروژه نیمه تمام در استان وجود دارد، بیان کرد: باید قبل از هرگونه کلنگ زنی در ابتدا به فکر تامین اعتبار آن پروژه باشیم نه اینکه کلنگ زنی را انجام دهیم و بعد از آن به علت نبود اعتبار کافی آن را نیمه کاره رها کنیم.
احمدی با بیان اینکه ۴۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه نیمه کاره در کشور وجود دارد، اظهار کرد: بیش از 4 برابر ارزش تولید ناخالص داخلی پول در ایران سرگردان است که در قالب دلار، سکه، ماشین خارجی و ... در دست مردم است و وارد تولید نمی‌شود.
وی با تاکید بر اینکه ما امانت دار عظمت این مردم هستیم، بیان کرد: هرکسی که خللی در اصلاح امور و به ویژه بخش اقتصادی کشور ایجاد کند، خیانت کرده است.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد ابراز کرد: بسیاری از مردم مقصر عمده نابسامانی‌های اقتصادی را بانک‌ها می دانند و متاسفانه سیستم بانکی ما تولید محور و اشتغال محور نیست.
وی تاکید کرد: نباید مثلت سرمایه گذاران، نظام بانکی و مدیران نگاه مال اندوزی داشته باشند و باید به فکر مردم باشند وهرجا مدیر و کارشناسی ببینیم که در راستای پیشرفت مردم قدم بردارد، در کنار آن می ایستیم.
احمدی بیان کرد: مردم چشم انتظار سرمایه گذارانی هستند که با خلاقیت و ایده نو در عرصه تولید تحولی ایجاد کند و می‌طلبد که بخش خصوصی به این سمت گام بردارد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در حال حاضر حال اقتصاد ما خراب است و مردم باید حضور پیدا کرده و به کمک اقتصاد بیایند و پول‌هایی که وارد حوزه سکه، مسکن و ... شده، وارد عرصه تولید شود.
احمدی با اشاره به تبصره 19  قانون بودجه سال 97، تصریح کرد: اجرایی شدن این قانون خواسته سران سه قوه است و تا روزی که در این استان هستم تمام توانم را برای عملیاتی شدن آن به کار می‌گیرم.
وی تاکید کرد: ما به سرمایه‌گذاری که با واسطه مقامی سیاسی و مدیری پروژه بگیرد، نیاز نداریم و مردم دیگر از این سرمایه گذاران خسته شده‌اند.


عكس هاي مرتبط :


نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما