22خرداد1397

. استان در بدترین شرایط باید 10 میلیون دلار صادرات داشته باشد

علی محمد احمدی در کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان، گفت: مسئولین مربوطه در بخش دولتی و بخش خصوصی این استان باید تلاش کنند حتی در بدترین شرایط بیش از 10 میلیون دلار صادرات غیرنفتی داشته باشند. 
وی اظهارداشت: همه باید تلاش کنیم تا در سال جاری جهش قابل ملاحظه ای در صادرات غیرنفتی استان بوجود آید و همه باید مصمم باشیم تا هرگونه مشکل، موانع و کمبودی در این مسیر وجود دارد به سرعت برطرف سازیم.

 استاندار تاکید کرد: گمرک خود را به انبار و امکانات لازم تجهیز کند، سامانه جامع انبارها مداوم چک و بروز باشد، از تجارب استان هایی که جهش صادراتی دارند استفاده شود، صادر کنندگان حمایت شوند، جلوی هرگونه کالای قاچاق به شدت گرفته شود و برنامه هایی که ساز و کار کشوری در مبارزه با قاچاق کالا و ارز دارد در استان هم اعمال گردد.

احمدی به نظارت کامل، شدید و کارشناسی شده در خصوص ورود کالاهای ایرانی برای جلوگیری از ورود هرگونه کالای خارجی به استان تاکید کرد و گفت: ورود قاچاق کالا و ارز مشکل جمع بندی شده و دغدغه ای برای نظام و دولت است.

استاندار یادآور شد: دشمنان نابودی اشتغال و گرفتن فرصت ها را از جوانان هدف قرارداده اند و نباید به راحتی گذاشت تا به شکل پوشیده و غیرقانونی فرصت را از جوانان گرفت.

جانشین دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان هم گفت: ارزش کالاهای قاچاق مکشوفه استان در 2 ماه اول امسال حدود 51 میلیارد ریال بوده که نسبت به مدت مشابه پارسال با 48 میلیارد ریال 6 درصد افزایش دارد.

حسین بهمنی افزود: پرونده‌های تشکیل شده در 2 ماهه اول امسال 360 فقره بوده که این تعداد درمدت مشابه سال گذشته 290 فقره می باشد.

وی با بیان اینکه در این مدت نیز 418 متهم در زمینه کالای قاچاق در استان دستگیر شدند، بیان کرد: این تعداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته 333 نفر است.

بهمنی اظهار داشت: خودروهای توقیف شده در 2 ماه اول امسال 114 دستگاه و در مدت مشابه سال گذشته نیز 123 دستگاه بوده است.

وی تصریح کرد: همچنین در سال 1396 کالای قاچاق به ارزش 367 میلیارد ریال و در سال 1395 حدود 241 میلیارد ریال کشف و ضبط شد.

وی ابراز داشت: پرونده‌های متشکله در سال 1395 در استان یکهزار و 840 فقره بوده که این تعداد در سال 1396 به یکهزار و 922 فقره رسید.

بهمنی عنوان کرد: در این راستا در سال 1396 حدود 6 باند کالای قاچاق دستگیر شدند که آمار آن مشابه سال 1395 است.
ج/238
 
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما