20شهريور1397

.چهار هزار میلیارد ریال تسهیلات سهم استان شد/تاکید روی طرح های نوین حوزه it/طرح های اشتغال روستایی به شتاب خود ادامه دهند

علی محمد احمدی در کارگروه اشتغال و توسعه استان گفت: چهار هزار میلیارد ریال سهم تسهیلات استان در کنار آن یکهزار و ۸۷ میلیار ریال تسهیلات اشتغالزا درکمیته امداد امام خمینی(ره) پشتوانه مالی بزرگی برای رونق تولید و ایجاد اشتغال در مناطق مختلف بخصوص روستاهای استان است.
استاندار با تسلیت فرا رسیدن ماه محرم و ایام شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین( ع) و هفتاد و دو تن از یاران مخلص و جان برکف آن حضرت، تصریح کرد: جذب تسهیلات و هدفمندی آن در طرح های معرفی شده از سوی دستگاه های تخصصی در استان با نظارت و دقت بر هزینه آن شتاب گرفته است و این روند باید ادامه داشته باشد.
وی اظهار داشت: در حوزه اشتغال روستایی یکهزار و 463طرح با اعتبار چهار هزار و 679 میلیارد ریال و برآورد اشتغال هشت هزار و 363 نفر از سوی دستگاه های تخصصی معرفی، تصوب و به بانک های استان اعلام شده که 569 میلیارد ریال به تعدادی از این طرح ها پرداخت و اشتغال  برای584 نفر ایجاد شده است. 
احمدی عنوان کرد: در حوزه اشتغال فراگیر 527 طرح با اعتبار یکهزار و 936 میلیارد ریال اعتبار و پیش بینی اشتغال سه هزار و 551 نفر به بانک ها معرفی شده که 69 مورد با اعتبار 65 میلیارد ریال قرارداد بسته شده و به تعداد 67 طرح به مبلغ 55 میلیارد ریال و اشتغال 365 نفر تسهیلات پرداخت شده است.
استاندار به طرح های اشتغالزا در حوزه it ، طرح های دانش بنیان و استارت آپ ها در استان تاکید کرد و اظهار داشت: در این خصوص حرکت های خوبی در استان آغاز و گام های اساسی برداشته شده  و باید تلاش کنیم تا در این بخش جهشی ایجاد گردد.
احمدی با تاکید براینکه، همه دستگاه های اجرایی و بانک های عامل استان به دنبال طرح های نافع در استان باشند، اظهار داشت: طرح زنجیره تولید خوراک دام، طیور و آبزیان که در استان سرمایه گذار متقاضی آن است روند کاری آن انجام شود.
وی تاکید کرد: همه باید در استان در ایجاد اشتغال، درآمد وتولید تلاش کنند و بنگاه های تولیدی و یا تجاری مستقر در استان که مالیاتشان را در استانی دیگر واریز می کنند باید ملزم به پرداخت آن در استان شوند.
استاندار به برگزاری چهارمین نمایشگاه اشتغال، تولید و توسعه کار آفرینی با مدیریت دانشگاه علمی و کاربردی استان اشاره و تاکید کرد: این نمایشگاه که برای شناسایی فرصت های شغلی و منطقه ای و توسعه رشته های شغل محور در استان برگزار می شود، همه دستگاه های اجرایی همکاری لازم را در هرچه بهتر برگزاری آن به عمل آورند.
استاندار با بیان اینکه، بانک توسعه تعاون با توجه به سهم اعتبارات اشتغالزای خود نسبت به سایر بانک ها 16 درصد پرداخت داشته و دیگر بانک ها بالای 60 درصد اند، تاکید کرد: این بانک باید جوابگو باشد، علت این کوتاهی را بیان کند و خود را به دیگر بانک ها برساند در غیر این صورت موضوع را از طریق مرکز کشور پیگیری خواهم کرد.
ج/238

 

عكس هاي مرتبط :


نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما