17تير1397

.سد تنگ سرخ، آب شرب 500 هزارنفر از مردم کهگیلویه و بویراحمد و فارس را تامین می کند

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: بهره برداری از سد تنگ سرخ در نگهداشت آب و اقلیم، تامین آب صنعتی و کشاورزی و تامین آب حدود 500 هزارنفر از مردم استان و استان همجوار تاثیرگذار است.
علی محمد احمدی در حاشیه بازدید از سدتنگ سرخ و در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: شهرستان بویراحمد ظرفیت های بالایی دارد.

مقام ارشد اجرایی استان بازدید فصلی به همراه مسئولان استانی و شهرستانی را از جمله برنامه های کاری خود عنوان کرد و گفت: از عملیات اجرایی محور شیراز - یاسوج به طول 8 کیلومتر که قطعه اساسی در چهارخطه کردن این محور است بازدید کردیم.

وی افزود:  این محور پیشرفت فیزیکی خوبی دارد و پیمانکار و عوامل اجرایی وعده دادند که این 8 کیلومتر در آینده نزدیک زیربارترافیک می رود.

احمدی هدف اصلی از این سفر را بازدید از دهستان تنگ سرخ بیان کرد و گفت: این دهستان یکی از مراکز کشاورزی و دامی است.

وی با اشاره به حضور در جمع مردم ولایتمدار تنگ سرخ، ابراز کرد: تعدادی از نمایندگان مردم دغدغه ها و مطالبات اهالی دهستان را بیان کردند و بعد از آن تعدادی از نمایندگان دستگاه های اجرایی توضیحات خود را ارائه دادند.

احمدی گفت: مردم منطقه مشکلاتی از جمله در زمینه نحوه تملک اراضی، پرداخت تحدید حدود سد، مسائلی با کارفرما سد و مسائل خدمات رسانی مثل گازرسانی و برق را بیان کردند.

 استاندار خاطرنشان کرد: با پیگیری نماینده و مسئولان گاز بحث پیمان سپاری خط انتقال گاز به این دهستان دنبال می شود.

وی افزود: مشکلات حوزه ورزش منطقه، آب روستاها، راه های روستایی منطقه و مسائل عشایری نیز در این دیدار مطرح شد.

احمدی تصریح کرد: براساس عرف طی دوماه آینده بعد از اینکه مصوبه را به دستگاه ها ابلاغ کردیم و فرصت پیگیری می دهیم جلسه در مرکز استان و پیگیری های به عمل آمده رو از طریق رسانه ها و سیمای استان به اطلاع مردم این دهستان می رسانیم.

وی افزود: در ادامه سفر بازدیدی با نضوز عوامل اجرایی سدتنگ سرخ از این پروژه انجام شد و در یک نشست تخصصی نحوه پیشرفت فیزیکی سد و مسائل و مشکلات فراروی آن را به صورت ویژه بررسی می کنیم.

احمدی با بیان اینکه بحث حفاری تونل به خوبی پیش رفته است، عنوان کرد: انتظار می رود به سرعت بحث انحراف آب انجام شود و عملیات اجرایی سازه سد آغاز شود.

وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص شایعات مربوط به عدم مفید بودن سد برای مردم استان، اظهار داشت: در پروژه های بزرگ دیدگاه های متفاوتی است به همه دیدگاه ها احترام میزاریم اما بنده به عنوان کسی که هم تجربه کاراجرایی داشته و در مجلس نیز حضور داشتم به نظرم این استان با یک آورد آبی بالای 10 میلیارد  متر مکعب باید از نظر سازه های مخزنی غنی تر از این می بود در حالی که اکنون به جز سد کوثر سازه مخزنی که بتواند به استان کمک کند در کهگیلویه و بویراحمد نداریم.

احمدی با تاکید بر اینکه یکی از چالش های آینده جهانی بحث آب است، گفت: این استان ظرفیت هایی دارد که اگر برنامه ریزی نکنیم و مدیریت آب نداشته باشیم به طور قطع در آینده با مشکل روبه رو می شویم.

مقام عالی دولت در استان خاطرنشان کرد: این سازه یکی از سازه هایی که میتواند در نگهداشت آب و اقلیم و تامین آب صنعتی، کشاورزی و تامین آب حدود 500 هزارنفر در استان و استان فارس تاثیرگذار باشد.

احمدی تصریح کرد: کسانی که به همه جوانب ابن موضوع فکر کنند تردیدی در توجیه پذیربودن این سازه آبی ندارند.
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما