18دي1397

.انتخاب یک شهرستان به عنوان پایلوت سوادآموزی/مهارت آموزی بین سوادآموزان ارتقا یابد

علی محمد احمدی در شورای پشتیبانی سوادآموزی استان گفت: علاوه بر آموزش سواد پایه، لازم است که مهارت آموزی نیز بین سوادآموزان گروه سنی 10 تا 49 سال این استان به طور روزافزون ارتقا یابد.
رئیس شورای آموزش و پرورش استان افزود: مهارت آموزی می تواند در زمینه های کارآفرینی، اشتغال، تولید و دیگر امور باشد.
احمدی اظهار داشت: ارتقای مهارت آموزی بین سوادآموزان گروه سنی 10 تا 49 سال مستلزم مشارکت مردم و تمامی دستگاه های اجرایی این استان است.
استاندار بیان کرد: اعطای مشوق های لازم به سوادآموزان این استان در راستای گرایش هر چه بیشتر آنان به سوی مهارت آموزی باید از سوی متولیان امر مدنظر باشد.
احمدی عنوان کرد: همت بیشتری برای زدودن معضل بی ‌سوادی در استان انجام شود هر چند که نمی توان تلاش ها، اقدام ها و فعالیت های چشمگیر سال های گذشته در این استان را نادیده گرفت.
استاندار با اشاره به اینکه، نرخ باسوادی یکی از شهرستان‌های استان از میانگین استانی نیز پایین تر است و این موضوع باید ساماندهی شود، گفت: انتخاب یک شهرستان به عنوان پایلوت سوادآموزی به معنای این نیست که در یک ساعت تمامی مهارت‌ها را به یک بی ‌سواد آموزش داد.
وی با تاکید بر اینکه، آموزش باید به صورت اصولی و گام به گام باشد، افزود: باید ابتدا شرایط زندگی افراد بی ‌سواد و وضعیت  محیطی آنها را در نظر گرفت و پس از آن با برنامه ‌ریزی دقیق در یک بازه زمانی مشخص به آموزش آنها پرداخت.
احمدی تاکید کرد: دستگاه‌های اجرایی برای کیفی‌ سازی آموزش و ماندگاری افراد بی ‌سواد در آموزش امکانات پایه را برای آنها مهیا کنند.
استاندار با بیان اینکه با پرداخت تسهیلات تشویقی زمینه ‌ای برای ترغیب افراد بی ‌سواد به سوادآموزی ایجاد کرد، گفت: با ایجاد یک مکان آموزشی جذاب و فراهم کردن امکانات کمک آموزشی باید زمینه حضور افراد بی ‌سواد برای یادگیری و آموزش را به وجود آورد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان هم گفت: 15 دستگاه اجرایی این استان برای آموزش 40 نوع مهارت به سوادآموزان در 11 مرکز یادگیری محلی استان مشارکت دارند.
هادی زارع پور افزود: در راستای کمک به تحقق هر چه بهتر شعار امسال مبنی بر حمایت از کالای ایرانی کارگاه های تولیدی زودبازده ویژه سوادآموزان استان با همکاری این 15 دستگاه اجرایی در مراکز یادگیری محلی استان راه اندازی شده است.
وی اظهار داشت: این کارگاه های تولیدی زودبازده در زمینه های صنایع دستی، غذاهای محلی و لباس های بومی فعالیت می کنند.
زارع پور بیان کرد: تا پایان امسال پنج مرکز یادگیری محلی جدید دیگر راه اندازی می شود.
سیدحمدالله خواهش نیک معاون سوادآموزی استان هم با بیان اینکه، نام نویسی از سوادآموزان این استان آغاز وتا 30 دی 1397 در واحدهای سوادآموزی اداره های آموزش و پرورش ادامه دارد، گفت: نظارت بر فعالیت های سوادآموزی در نقاط مختلف استان به طور هفتگی است.
بر اساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 1395 نرخ باسوادی گروه سنی 10 تا 49 سال در کهگیلویه و بویراحمد 92.7 درصد بوده و میانگین کشوری آن نیز 94.7 درصد است.
ج/238
 
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما