اخبار استانداری
1398/1/26 دوشنبه
 درآمدزایی ۹۰ هزار میلیاردی شرکت‌های دانش بنیان در سال ۹۷/رونق تولید مهمترین برنامه معاونت علمی در 98 است 
معاون علمی و فناوری  رئیس جمهور: 
سورنا ستاری با حضور احمدی استاندار کهگیلویه وبویراحمد در جمع اصحاب رسانه استان گفت: تعداد چهار هزار و ۳۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور فعال هستند که بین ۸۰ تا ۹۰ هزار میلیارد تومان در سال ۹۷ فروش داشتند.
معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری و همراهانش با هدف رونق و توسعه زیست‌ بوم کارآفرینی به استان کهگیلویه وبویراحمد سفر کردند با اشاره به تعداد پارک‌های علم و فناوری در کل کشور افزود: در حال حاضر در کشور تعداد ۴۱ پارک دولتی داریم که آخرین پارک ثبت شده پارک علم و فناوری یاسوج است.
معاون رئیس‌جمهور در ادامه به درآمد زایی شرکت‌های دانش ‌بنیان کشور اشاره کرد و گفت: این درآمد در سال ۹۶ معادل ۶۰ هزار میلیارد تومان بود.
ستاری به برنامه‌های گام دوم که در معاونت علمی ریاست جمهوری در دست اقدام است اشاره کرد و گفت: رونق تولید مهمترین برنامه معاونت علمی است که برای مقابله با تحریم‌ها در دستور کار قرار گرفته است.
وی توسعه شرکت‌های دانش ‌بنیان را اقدامی مهم در این راه دانست و گفت: مبارزه با تحریم‌ها در بخش دارو و تجهیزات پزشکی از مهمترین برنامه‌های ما به شمار می ‌رود که برنامه گسترده ‌ای برای این کار داریم و سال گذشته بخشی از آن به بازار آمد.
ستاری، تنظیم و تسهیل گری محیط کسب و کار از جمله پرداخت تسهیلات مورد نیاز به نخبگان در مراکز علمی و فناوری به منظور تقویت حوزه دانش بنیان در اقتصاد کشور تا حصول نتیجه را از راهبردهای اصلی این معاونت بیان کرد.
معاون علمی رئیس جمهور تصریح کرد: سال 98 کاروان علمی و فناوری دولت با انگیزه بیشتر و شتاب مضاعف به راه افتاده است تا راه برای توسعه فناوری‌ها و توانمند‌های بومی هموار گردد.
ج/238
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری کهگیلویه و بویر احمد میباشد.

http://kb-p.ir/