چهارشنبه 5 تير 1398   20:40:45
شما اینجا هستید :
  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
اخبار
ذی حسابان به جای مچ گیری ریل گذار و بستر ساز باشند/کهگیلویه و بویراحمد به پایلوت حسابداری تعهدی در کشور تبدیل شود نشست هماهنگی ذی حسابان دستگاه های اجرایی استان به ریاست استاندار کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.  
 
علی محمد احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این نشست با بیان اینکه در ساختار سازمانی نظارت سه گانه قوه قضائیه بر دولت از طریق سازمان بازرسی، نظارت مجلس بر دولت و نظارت دولت بر دولت وجود دارد، اظهار داشت: باوجود ساختارهای پیچیده و دیوان سالاری به علت عدم نهادینه شدن بحث نظارت و فراهم نبودن زیرساخت ها و علی رغم وجود تعدد نهادهای نظارتی هنوز نتوانستیم مسیر کم هزینه، شفاف و کارآمدی در این خصوص داشته باشیم.
 
 وی با بیان اینکه مناقصات در استان شفاف نیستند، اظهار داشت: ذیحسابان یکی از حلقه های نظارت داخلی در ادارات هستند و باید بر روند برگزاری مناقصات به صورت ویژه نظارت داشته باشند.
 
استاندار کهگیلویه وبویراحمد تاکید کرد: ذی حسابان باید چابک باشند و با دلسوزی بیشتری به نقد عملکرد دستگاه های تابعه خود بپردازند.
وی با اشاره به تعدد قوانین، عنوان کرد: بعضی جاها این قوانین ایجاد مزاحمت می کنند و این مسئله زمینه سوء استفاده از قانون را توسط قانون گریزان فراهم می کند.
احمدی با تاکید بر اینکه ذی حسابان باید تسلط کامل بر قوانین و مقررات داشته باشند، گفت: بدون شک آگاهی بر قوانین موجب پیشگیری از هزینه های بسیار بر گرده دولت می شود.
این مقام ارشد اجرایی استان عنوان کرد: ذی حساب نباید نقش مچ گیری داشته باشد بلکه با اهتمام ویژه ای باید یک ریل گذاری برای انجام بهتر امور دستگاه های اجرایی انجام دهد.
 
احمدی با بیان اینکه قوانین موجود در کشور صراحت کافی را ندارند، گفت: در این دوره باید اتاق شیشه ای برای در حوزه مالی ایجاد کنیم و در زمینه اصلاح ساختارها با توجه به کوچک بودن استان می توان به صورت پایلوت حسابداری تعهدی انتخاب شود.
 
استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: اعتبارات بند ز باید تا پایان سال پرداخت شوند.
 
وی عنوان کرد: متاسفانه کشور به یک جزیره تبدیل شده است و هرکسی سعی می کند فقط جزیره خود را سرسبز کند و بدون شک قانونگرایی و تبعیت از قانون به نفع همگان است.
احمدی خاطرنشان کرد: در نشست استانداران با وزیرکشور مسئله تامین اجتماعی مطرح می شود تا از توقف و رکود پروژه های عمرانی جلوگیری شود.
 
وی عنوان کرد: در بسیاری از بیمارستان ها و نهادهای دولتی دستگاه ها و اموال بسیاری بلا استفاده خاک می خورد و پس از مدتی قابل استفاده نیستند و امین اموال در این زمینه نقش ویژه ای بر عهده دارد.
احمدی با اشاره به اینکه در 5 سال گذشته متوسط صادرات استان 4 میلیارد تومان بود، افزود: این مسئله در حالی است که استان چهارمحال بختیاری علی رغم اینکه جمعیت زیادی هم ندارد در این بازه زمانی حدود 300 میلیارد تومان صادرات داشته است.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: حفاظت از منابع و بیت المال و شفاف سازی در تقسیم منابع بودجه ای از جمله وظایف نظارتی ذی حسابان است.
وی تصریح کرد: باید یک جهش صادراتی داشته باشیم و واحدهای تولیدی مثل کارخانه آجر دهدشت و سیمان مارگون که ظرفیت های خوبی برای صادرات دارند را باید تقویت کرد و مشکلتت پیش روی آنها را مرتفع کرد.
بيشتر
مجری سایت:شرکت سیگما