اخبار

1397/1/21 سه‌شنبه
معاون عمرانی آخرین وضعیت سانحه هواپیمای تهران –یاسوج را اعلام کرد/11 جسد کشف شده به زودی تحول خانواده ها می شود
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه وبویراحمد، آخرین وضعیت سانحه هواپیمای ATR تهران –یاسوج را اعلام کرد.

عزیز فیلی در گفت وگو رسانه ای، افزود: تاکنون 201 بافت از اجساد مسافرین این هواپیما کشف و طبق آزمایشات به عمل آمده متعلق به 57 مسافر است.

وی اظهار داشت: در مرحله اول تعداد هشت جسد از مسافرین این هواپیما کشف و تحویل خانواده های آنها شد و هم اکنون 11 جسد دیگر کشف شده است که به زودی تحول خانواده های عزیرآنها خواهد شد.

جانشین ستاد مدیریت بحران سانحه هواپیمای تهران-یاسوج تصریح کرد: همه تلاش ها بکار گرفته شده است تا مابقی  اجساد کشف و در اسرع وقت تحول داده شوند.

فیلی بیان کرد: از روز سقوط هواپیما تاکنون کار جستجو ادامه دارد اما به دلیل اینکه برخورد هواپیما به کوه باعث متلاشی و پراکندگی قطعات آن به شعاع 300 تا 500 متر شده جستجو را سخت کرده است.

وی گفت: علت اینکه جستجو به دراز کشیده و به سختی پیش می رود به دلیل شرایط سخت جوی و ارتفاع برف است.

فیلی ابراز داشت: از روز اول حادثه و در آن روزها بارش های سنگین برف بطور متناوب در منطقه باعث شد تا ارتفاع برف به چهار متر برسد و کار جستجو را بسیار مشکل سازد.

معاون عمرانی استانداری با بیان اینکه، نیروهای سپاه، ارتش، هلال احمر و مردمی در این حادثه دردناک بسیار زحمت کشیدند و تلاش کرده اند و در حال جستجو هستند، یادآور شد: هم اکنون جو مساعد شده و طول روز بیشتر و کار جستجو با شدت و تلاش بیشتری در حال انجام است.

به گفته فیلی، هم اکنون 17 نفر از استان اردبیل و شش نفر از گروه های مردمی استان در حال جستجوی بقایای اجساد هستند و به صورت دوره ای تیم های دیگری  به محل اعزام و جایگزین آنها می شوند.

 وی با اشاره به اینکه، تاکنون قسمت عمده لاشه هواپیما پیدا شده است، اظهار داشت: اولویت اول تیم های تجسس پیدا کردن اجساد مسافرین است و بعد از آن هم انتقال قطعات هواپیما می باشد.

فیلی با تقدیر و تشکر از خانواده های عزیز جانباختگان حادثه هواپیمای مسافربری تهران- یاسوج، ابراز داشت: از صبر و حوصله این عزیزان تقدیر و تشکر می کنیم و تمام تلاش و توان خود را در جستجوی یافتن مابقی اجساد مسافرین هواپیما بکار گرفته ایم. 
ج/238
 

آرشیو اخبارRSS
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما