اخبار

1397/1/21 سه‌شنبه
استاندار خواستار حمایت شرکت نفت از تیم های ورزشی و گروه های هنری استان شد
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه نخبگان جامعه ورزشی و هنری استان نماد و معرف استان هستند خواستار حمایت مالی شرکت نفت از ورزشکاران و هنرمندان شد.
رئیس و کارکنان شرکت نفت و گاز گچساران با استاندار کهگیلویه و بویراحمد دیدار کردند.

هوشنگ صیدالی مدیرعامل شرکت نفت و گاز گچساران در این دیدار از آمادگی این شرکت برای همکاری با دستگاه های اجرایی به ویژه  در حوزه های  فرهنگی و هنری خبر داد و گفت: این مسئله یکی از رسالت های اصلی شرکت در حوزه اجتماعی است و شرکت نفت در تمامی زمینه ها  و هرجایی که مدیر ارشد اجرایی استان تشخصیص دهند همکاری و تعامل لازم را انجام می دهند.

وی افزود: 300 میلیارد ریال ارزش افزوده برای عوارض آلایندگی محیط زیستی به سازمان مالیاتی در سال 96 پرداخت شد.

صیدالی مراقبت از تاسیسات نفتی، بازسازی تاسیسات، ارتقا امنیت خطوط لوله های نفت را از جمله مطالبات و نیازمندی های این شرکت برشمرد و گفت:  انتظار می رود در سال جاری  این موارد محقق شوند.

وی با بیان اینکه شرکت نفت گچساران دارای 6هزار کیلومتر خط لوله انتقال نفت است، بیان کرد: میزان درآمد جاری سالانه شرکت نفت حدود یک هزار میلیارد تومان است.

علی محمد احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این نشست حمایت از کالای ایرانی، رونق تولید، توجه به واحدهای تولیدی زودبازده، رفع موانع تولید و راه اندازی واحدهای تولیدی راکد یا نیمه تمام را از مهم ترین اولویت های اقتصادی دولت در استان برشمرد و گفت: در 6 ماهه نخست سال 96 حدود 800 میلیارد ریال تسهیلات برای کمک به واحدهای تولیدی اختصاص یافته بود که این رقم در نیمه دوم سال 96 به 2000 میلیارد  ریال افزایش یافت.

احمدی از رفع مشکلات و معارضات واحدهای تولیدی با بانک های استان خبر داد و افزود: مشکل نقدینگی واحدها و ارائه تسهیلات به واحدهای تولیدی جزو برنامه های اصلی بانک ها برای برطرف کردن مشکلات اقتصادی آنها است.

استاندار با اشاره به احیای مجدد پتروشیمی دهدشت، گفت: راه اندازی نیروگاه 500 مگاواتی دهدشت از اوایل اردیبهشت ماه سال جاری نوید بخش آینده روشن برای مردم کهگیلویه است.

احمدی به پیشرفت فیزیکی مطلوب پتروشیمی گچساران اشاره کرد و افزود: آبرسانی به 4 شهر دهدشت، لنده، سوق و چرام از دیگر طرح های در دست اجرای استان است.

وی با بیان اینکه پروژه سدمخزنی تنگ سرخ در 4 ماهه اخیر رشد 12 درصدی داشته است، بیان کرد: 900 میلیارد ریال اعتبار به محور ملی پاتاوه – دهدشت اختصاص یافت.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد سرعت بخشی به اجرای محور یاسوج – شیراز را از دیگر اقدامات و تلاش های مسئولان استان برای ساماندهی طرح های مهم استان برشمرد.

مقام ارشد اجرایی استان با تاکید بر اینکه کهگیلویه و بویراحمد ضریب امنیت بالایی دارد، گفت: استان در نیمه دوم سال 96 جزو دو استان امن کشور معرفی شد.

وی با بیان اینکه در خصوص مبارزه با مواد مخدر رتبه نخست کشوررا کسب کردیم، اظهار داشت: در خصوص جذب اعتبارات جزو 4 استان برتر کشور بودیم که از لحاظ جذب 30 میلیارد تومان  نسبت به دوره های گذشته افزایش اعتبار داشتیم.

احمدی خواستار حمایت مجموعه شرکت ونفت گچساران از گروه ها و تیم های ورزشی  و هنری استان شد و گفت: حمایت از این تیم ها باید جزو اولویت های کاری این شرکت باشد زیرا زیبنده نیست یکی از تیم های ورزشی استان یا گروه های هنری در خارج از استان و در مسابقات ورزشی و جشنواره های هنری با مشکلات مالی دست و پنجه نرم کنند.

استاندار بر لزوم توزیع عادلانه فرصت ها در تمامی نقاط استان تاکید کرد و افزود: مردم از تبعیض ها نگرن هستند و نباید کسی از حقوق اجتماعی محروم شود و باید مردم استان از زیلایی گرفته تا دیشموک  و آخرین نقطه در لیکک بهمئی به صورت یکسان از امکانات بهره مند باشند و باید در این خصوص مکانیزمی تعریف شود.

آرشیو اخبارRSS
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما