اخبار

1397/1/22 چهارشنبه
معاون سیاسی: برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی استفاده از تشکل های مردمی در اولویت قرار گرفت
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کهگیلویه وبویراحمد گفت: استفاده از ظرفیت تشکل های مردم نهاد در پیشگیری از آسیب های اجتماعی بخصوص اعتیاد از اولویت های سال 97 از سوی وزارت کشور اعلام شده است.

سیدمحمدکاظم نظری در جلسه کمیته تشکل ها ومشارکت های مردمی در مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه از سیاست های دولت تدبیر و امید تقویت و حمایت NGO ها و یا سمن هاست، افزود: دولت خواهان این است تا مردم از طریق سمن ها حقوق شهروندی خود را مطالبه کنند.

وی تصریح کرد: دولت منابع قابل توجهی در نظر گرفته که در این استان 10 میلیارد ریال برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی ویژه زنان سرپرست خانواده و هفت میلیارد ریال برای فعالیت  سمن ها در حوزه های اجتماعی است.

وی ابراز داشت: در پیشگیری از آسیب های اجتماعی و حقوق شهروندی دولت سخاوتمندانه عمل کرده و در این رابطه حرکت های بنیادی و موثری را آغاز نموده و باید برنامه های دولت در این خصوص به خوبی اجرا و مدیریت شوند.

معاون سیاسی، اجتماعی و فرهنگی استانداری با تاکید براینکه، جامعه زنان باید حقوق شهروندی خود را مطالبه و از آن دفاع کنند، افزود: تشکل های تخصصی زنان باید توسعه یابند و فعالتر عمل نمایند.

نظری با اشاره به اینکه، ضرورت دارد همه سمن های تخصصی با هم و نحوه فعالیت واهداف همدیگر آشنا شوند، افزود: برای دسته بندی تشکل ها و سازمان های مردم نهاد و آشنایی آنها با هم خانه تشکل های مردم نهاد ایجاد شود.

وی تاکید کرد: لازم است تشکل های مردم نهادی که حوزه فعالیت آنها در خصوص پیشگیری از آسیب های اجتماعی، حقوق شهروندی و پیشگیری از اعتیاد است، آموزش های لازم را فرا گیرند.

دبیرشورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان هم گفت: امسال به بحث پیشگیری از اعتیاد و آسیب های اجتماعی در دولت تاکید جدی شده و بهره گیری از توان سازمان های مردم نهاد در این خصوص از اولویت های اصلی است.

سیدناصر رضایی افزود: دولت بطور جدی به موضوع رعایت حقوق شهروندی پرداخته است و 115 مورد حقوق شهروندی را ملاک قرار داده که در میان آن با توجه به ساختار محلی و بومی منطقه، اولویت ها شناسایی و به آنها پرداخته خواهد شد.

وی اظهار داشت: افزایش 20 درصدی سالانه در استفاده از ظرفیت تشکل های مردم نهاد و مشارکت های مردمی در خصوص پیشگیری از آسیب های اجتماعی و اعتیاد از اهداف اعلام شده است.

رضائی، استفاده از توانمندی های زنان در حوزه پیشگیری را از دیگر اولویت های دانست و گفت: حق همه شهروندان بویژه زنان است که ضمن برخورداری از مشارکت و حضور در فضاها و مراکز عمومی، تشکل ها و سازمان های اجتماعی، فرهنگی و هنری مخصوص خود را تشکیل دهند.

وی با بیان اینکه، حق شهروندان است که در قالب نظام های صنفی در سیاست گذاری ها، تصمیم گیری ها و اجرای قانون مشارکت موثر داشته باشند، بیان کرد: شهروندان از حق تشکیل عضویت و فعالیت در سازمان های مردم نهاد با رعایت قانون برخوردارند و هیچکس را  نمی توان از شرکت در آن منع کرد.
ج/238
 
عكس هاي مرتبط :

آرشیو اخبارRSS
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما