اخبار

1397/1/22 چهارشنبه
مشکل مالکیت اراضی شهر لیکک در نشست مشترک مسئولین استانی و شهرستانی بررسی شد
در جلسه ای با حضور فیلی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، سنایی فرماندار بهمئی، علیمردانی مدیرکل راه و شهرسازی، حجت الاسلام افروغی امام جمعه لیکک، موضوع اراضی شهری و مشکل مالکیت و صدور سند زمین ها و منازل مسکونی این شهر مورد بررسی قرار گرفت.

عزیز فیلی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه وبویراحمد گفت: همه تلاش ها را بکار می گیریم تا با تعامل و روال  قانونی این مشکلات را برطرف سازیم.

فرمانداری بهمئی هم گفت: این موضوع قریب به 10 سال است که وجود دارد و وقت بسیاری از مسئولین و مردم را گرفته و مشکلات زیادی برای مردم ایجاد کرده است.

سنایی افزود: شاید نتوانیم بگوییم که حق با مردم است ولی می توان گفت مردم در این مسئله گناهی ندارند و بیشتر اراضی مورد نظر سابقه کشاورزی داشته و باید همه تلاش کنیم تا به نوعی این مشکل رفع شود.

وی گفت: در سنوات گذشته قریب  به 900هکتار از اراضی شهر لیکک منابع ملی اعلام شد که 250هکتار آن در داخل و نزدیک به 650هکتار دیگر در حریم اطراف شهر قرار دارد و به لحاظ قانونی  در حیطه مالکیت اداره راه و شهرسازی است.

سنایی بیان کرد: اداره راه و شهرسازی بعد از تملک اراضی مذکور، اجازه هیچگونه ساخت و سازی در محدوده اراضی موصوف به مردم نمی دهد.

به گفته وی، در صورت رفع نشدن این مشکل، مردم باید برای رسیدن به سند مالکیت اراضی خود قیمت به روز زمین ها را پرداخت کنند.

فرماندار یادآور شد: این اقدام مشکلات زیادی را در سطح شهر لیکک به وجود آورد که مهم ترین مشکلات مربوط به اخلال شدید در خرید و فروش زمین ها و توقیف ساخت و ساز در این شهر و عدم صدور سند مالکیت منازل مسکونی واقع در این حریم می باشد.
ج/238
 

آرشیو اخبارRSS
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما