اخبار

1397/1/22 چهارشنبه
یک میلیارد ریال اعتبار در راستای آموزش بهداشت دوران بلوغ دختران نوجوان تخصیص می یابد/ در مقوله آموزش بهداشت دوران بلوغ دستگاه ها فرا بخشی اقدام کنند
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار از برآورد کارشناسی و تأمین یک میلیارد ریال اعتبار در راستای آموزش و تأمین بهداشت دوران بلوغ دختران نوجوان دانش آموز خبر داد.
سید محمد کاظم نظری، با بیان این مطلب در نشست بررسی مصوبات شورای آموزش و پرورش استان بر ضرورت آموزش دختران نوجوان در زمینه بلوغ تاکید کرد و گفت: این قشر از جامعه به ویژه در بخش محروم جامعه در معرض آسیب پذیری قرار دارند و می بایست مورد توجه ویژه قرار گیرند.
وی، گفت: در مقوله آموزش به ویژه آموزش بهداشت دوران بلوغ،دستگاه ها موظفند به صورت فرابخشی و فرادستگاهی نگاه کنند و در حد توان در زمینه تخصیص اعتبار و انجام تکالیف محوله اقدام کنند.
نظری، افزود: دختران جوان به ویژه در استان کهگیلویه و بویراحمد مشکلات خاصی دارند و ضروری است همه دستگاه های آموزشی، حمایتی و پزشکی در راستای آموزش بهداشت دوران بلوغ همکاری کنند تا این دختران در آینده دچار مشکلات جسمی نشوند.
وی، اظهار داشت:در راستای اجرایی شدن مصوبه شورای آموزش و پرورش استان مبنی بر آموزش و نهادینه سازی بهداشت دوران بلوغ دختران نوجوان یک میلیارد ریال اعتبار تخصیص می یابد که این اعتبار در زمینه آموزش به والدین و دختران جامعه هدف و همچنین تأمین اقلام بهداشتی و ارایه آن در قالب بسته های بهداشتی و آموزشی برای دختران است.
معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار، گفت:  این اعتبار اکنون به صورت مقطعی برای جامعه دختران هدف شامل هشت هزار و 867 دختر دانش آموز در قشر محروم جامعه اعم از دختران روستایی، دانش آموزان مدارس شبانه روزی و ...  تخصیص می یابد.
نظری، افزود: این اقدام می بایست توسط سازمان آموزش و پرورش به عنوان یک طرح دائمی جهت اجرا در سال ها و دوره های بعدی مصوبه شورای آموزش و پرورش و سازمان برنامه و بودجه و با جامعه هدف وسیعتر را اخذ نماید.
وی، تأکید کرد: دختران امروز مادران آینده هستند که سلامت آنان منجر به سلامت جامعه می شود و مقوله آموزش آنان می بایست در سه بعد والدین، مربیان و دختران جامعه هدف پیگیری و اجرایی شود.
نظری، اظهار داشت: استانداری نیز در راستای آموزش بهداشت دوران بلوغ در آینده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد استفاده می کند و دراین خصوص برنامه هایی را پیشنهاد و اجرایی می کند.
لازم به ذکر است دستگاه های همکار این طرح شامل ، آموزش و پرورش استان، دفتر امور بانوان استانداری ، دانشگاه علوم پزشکی، کمیته امداد امام خمینی(ره)، اداره کل بهزیستی با همکاری سازمان برنامه و بودجه هستند.

پیگیری اعتبارات مربوط به جشنواره های فرهنگی توسط معاونت سیاسی و امنیتی از طریق سازمان مدیریت و برنامه ریزی و نحوه هزینه کرد آنها به ویژه توسط اداره اوقاف و امور خیریه یکی دیگر از مباحث مطرح شده در این جلسه بود.
علاوه بر این در این نشست مقرر گردید اعتبار لازم برای آموزش های ضروری شامل مهارت های زندگی و مقابله با خشم و سایر مهارت های ضروری برای تربیت نسلی پویا و کارآمد مدنظر قرار گیرد.
// محمدیان


 

آرشیو اخبارRSS
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما