اخبار

1397/1/23 پنجشنبه
معاون عمرانی: 900 میلیارد ریال به پروژه  پاتاوه - دهدشت اختصاص یافت
معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری کهگیلویه وبویراحمد گفت: 900 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی به قطعه سوم جاده ملی پاتاوه - دهدشت به طول 63 کیلومتر اختصاص داده شد.

عزیز فیلی اظهار داشت: با تخصیص و جذب این میزان اعتبار روند اجرا و پیشرفت فیزیکی آن شتاب می گیرد.

وی با بیان اینکه، میزان پیشرفت فیزیکی این محور هم اکنون حدود 72 درصد است، افزود: برای تکمیل نهایی این پروژه به 600 میلیارد ریال دیگر نیاز است.

فیلی، پیگیری و دیدار اخیر احمدی استاندار کهگیلویه وبویراحمد با مسئولان موسسه خاتم‌الانبیا مجری این طرح ملی را یادآور شد و گفت: عزم دولت و مجری با توجه به اهمیت و ضرورت این طرح ملی بر تسریع و شتاب بخشی روند اجرای آن استوار است.

به گفته فیلی، پیش‌بینی می‌شود با ادامه روند پرشتاب اجرای این محور در نیمه نخست سال 98 زیر بار ترافیک برود. 

معاون عمرانی استانداری بیان کرد: سال گذشته از محل اعتبارات ملی افزون بر یک هزار میلیارد ریال به این طرح اختصاص یافت که تاکنون بیش از 80 درصد آن به‌صورت نقدی و اوراق به مجری طرح ابلاغ شده است.

وی عنوان کرد: قطعه سوم  محور ملی پاتاوه - دهدشت 63 کیلومتر طول دارد، دارای 11 دهنه پل به طول سه هزار و 160 متر و حدود 72 درصد پیشرفت فیزیکی است.

به گفته مسئولان راه و شهرسازی کهگیلویه وبویراحمد ظرف سال گذشته تاکنون افزون بر 700 میلیارد ریال نقدینگی به آن تزریق شده است.

جاده ملی پاتاوه - دهدشت که عملیات اجرایی آن مربوط به سفر رهبر معظم انقلاب به کهگیلویه و بویراحمد در سال 1373 بوده حدود 137 کیلومتر طول دارد  و تاکنون 74 کیلومتر آن افتتاح شده است.

قطعه دوم این جاده به طول 28 کیلومتر با اعتباری افزون بر 950 میلیارد ریال اواخر اردیبهشت سال 1396 به بهره برداری رسید.

جاده ملی پاتاوه - دهدشت از مهمترین طرح‌های ملی در حوزه راهسازی استان است که با بهره برداری آن ضمن کوتاه‌تر شدن مسیر اصفهان به بنادر جنوبی کشور، بیش از 400 روستای محروم در 2 شهرستان بویراحمد و کهگیلویه با جمعیتی افزون بر 100 هزار نفر از نعمت جاده مناسب برخوردار خواهند شد.

این جاده دارای چهار فاز است که قطعات (فازهای) یک و سه این طرح به ترتیب 28 و 20 کیلومتر و فازهای 2 و چهار آن نیز به ترتیب 28 و 63 کیلومتر می باشد.
ج/238
 

آرشیو اخبارRSS
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما