اخبار

1397/1/23 پنجشنبه
فرماندار گچساران: در تحقق شعار سال علاوه بر مسئولین مردم نیز سهیم هستند/کشفیات کالای قاچاق در گچساران 12 درصد رشد داشت
فرماندار شهرستان گچساران گفت: مسئولین باید تمامی تلاش خود را جهت تحقق شعار سال و فرهنگ و سازی این شعار در جامعه و بین آحاد مردم بکار ببرند.


عبدالرحیم رحیمی در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان با اشاره به انتخاب شعار سال توسط رهبر فرزانه انقلاب«حمایت از کالای ایرانی»، افزود: در تحقق شعار سال علاوه بر مسئولین مردم نیز سهیم هستند. 

وی افزود: برای رسیدن به رشد و رونق اقتصادی راهی جزء حمایت از کالای ایرانی و تولید داخل نیست و در این میان نقش مردم به عنوان متقاضی  و مصرف کننده کالا پر رنگ و مشهود است.

رحیمی، مبارزه با قاچاق کالا و ارز را یکی از مهمترین محورها برای تحقق شعار سال 97 دانست و گفت: قاچاق کالا و ارز علاوه بر زیان وارد کردن به تولید داخل باعث ضربه زدن به اقتصاد کشور و مختل نمودن بحث اشتغال نیز خواهد شد.

وی با بیان اینکه، شهرستان گچساران به علت موقعیت مکانی و جغرافیایی دارای شرایط خاصی در بحث قاچاق کالا و ارز است، گفت: بالا بودن آمار کشفیات شهرستان بدلیل نزدیکی و هم مرز بودن با بنادر دیلم و گناوه است.

فرماندار گچساران با اشاره به  58 میلیارد و 609 میلیون و 291 هزار ریال کالای قاچاق کشف شده در سال گذشته، ابراز داشت: این کشفیات  نسبت به سال 95 حدود12درصد افزایش دارد.

وی ادامه داد: کالاهای کشف شده از سوی ادارات و نهادهای متولی و نظارتی شامل گوشی تلفن همراه، انواع وسایل آرایشی و بهداشتی، مواد خوراکی، پوشاک و سیگار بوده است.

رحیمی بیان کرد: لوازم صوتی تصویری الکترونیکی، دارو دامی و انسانی و تلفن همگانی در سال گذشته نسبت به سال های قبل کاهش چشمگیر داشته است.

وی افزود: قاچاق کالا سبب سلب اعتماد عمومی، عدم ثبات بازار، تضعیف تولید کننده داخلی و کالای ایرانی و بیکاری جوانان می شود که به همین دلیل متولیان امر باید اهتمام جدی به مقوله مبارزه با قاچاق کالا و ارز داشته باشند.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز گچساران ضمن تاکید بر لازم الاجراء بودن مصوبات کمیسیون جهت جلوگیری از ورود قاچاق کالا به این شهرستان گفت: سال گذشته تعداد 5 جلسه اصلی و 8 جلسه فرعی در بحث قاچاق کالا و ارز برگزار گردید.

ارشیر جلالی، تعداد مصوبات شورای مبارزه با قاچاق کالا و ارز در گچساران را 29 مورد، مصوبات فرعی را 37 مورد اعلام کرد.
ج/238
 

عكس هاي مرتبط :

آرشیو اخبارRSS
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما