اخبار

1397/1/23 پنجشنبه
معاون سیاسی: مهمترین رسالت جامعه هنری و رسانه ای دمیدن روح نشاط و امید در جامعه است
معاون سیاسی و امنیتی استانداری کهگیلویه وبویراحمد گفت: زبان هنر تاثیرگذارترین روش مقابله با آسیب های اجتماعی است و ایجاد روحیه نشاط و امید در جامعه از وظایف جامعه هنری و رسانه ای است.

مسئولان دستگاه های فرهنگی استان به مناسبت هفته "هنر اسلامی" با آیت الله سیدشرف الدین ملک حسینی نماینده ولی فقیه در استان و نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری دیدار کردند.

محمد کاظم نظری در این نشست با گرامیداشت سید شهیدان اهل قلم سید مرتضی آوینی، اظهار داشت: آن هنرمند فقید نقش مهمی در ارتقای هنر اسلامی ایفا کرده است.

معاون سیاسی افزود: شهید آوینی نشان داد بعد از شهادت با تعهد وایمان نیز می توان اثرگذار بود و در مقابل خیل عظیمی از رسانه هایی که اهدافی در ضدیت با نظام داشتند موثر عمل کرد.

وی، هفته هنر اسلامی را فرصتی برای بهره مندی از رهنمودهای نماینده ولی فقیه برای جامعه هنری و رسانه ای استان برشمرد و گفت: در درجه اول رعایت مکارم اخلاق باید در اولویت کار دستگاه های فرهنگی ما باشد.

نظری با بیان اینکه، نبی مکرم اسلام(ص) هدف از بعثت خودش را رعایت مکارم اخلاق می داند، عنوان کرد: امروز جامعه جهانی و کشور ما نیاز به تبیین و ترویج مکارم اخلاق دارد و اگر این اصل اساسی و درست به کار گرفته شود، بسیاری از مشکلات و ناهنجاری ها در جامعه برطرف حواهد شد.

وی تاکید کرد: دمیدن روح نشاط و امید در جامعه مهم ترین رسالت جامعه هنری و رسانه ای است.

نظری گفت: همه رسانه های دنیا و دستگاه های فرهنگی  و غول های رسانه ای استکباری درصدد القای این نکته هستند که نظام دینی نظام ناکارآمد و نظام جمهوری اسلامی نمی تواند به خوبی کشور را اداره کند.

وی ادامه داد: دمیدن روح امید به جامعه به ویژه نسل جوان بسیار حائز اهمیت است و در مقابله با هجمه ها و آنچه که امروز رسانه های غالب و پرقدرت استکباری می گویند، جامعه فرهنگی و هنری وظیفه بسیار سنگینی بر عهده دارند.

نظری با بیان اینکه، خیل عظیم کارها در نظام مقدس جمهوری اسلامی و در دولت های قبل انجام شده و در این دولت نیز ادامه دارد، عنوان کرد: این خدمات در اقصی نقاط کشور و  به خصوص استان ما نمود بیشتری داشته است و با یک مقایسه کوچک از وضعیت استان قبل از انقلاب و بعد از انقلاب این مسئله به سادگی روشن می شود.

معاون اجتماعی استانداری با بیان اینکه در هر جامعه ای یک سری مشکلاتی وجود دارد ولی نباید فقط انتقاد کرد، گفت: بدگویی و نقد به تنهایی رافع مشکلات نیست چرا که جامعه نیازمند ثبات، امنیت و نشاط و شادابی است.

وی با اشاره به اینکه، استان ما نیازها و آسیب های خاص خود را دارد، گفت: رسالت عظیم دستگاه های فرهنگی مادر مقابل با این آسیب ها بسیار سنگین است.

نظری ادامه داد: مقوله هایی مثل زنده شدن دوباره طایفه گرایی  و قوم گرایی، برتری طلبی طایفه ای و قومی آسیب هایی است که ویژه مناطق و جوامع عشایری بوده و نیازمند مبارزه است و به هر حال باید هنرمندان و اهل قلم به سمت هنر انقلابی که شهید آوینی پرچم دار آن بوده پیش بروند.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری تصریح کرد: باید با دمیدن روح امید در جامعه نشان دهیم که جامعه  و نظام دینی نظامی کارآمد و مبتنی بر ارزش هاست.

وی با اشاره به نامگذاری سال از سوی مقام معظم رهبری به نام " حمایت از کالای ایرانی" گفت: مسئولان و  دستگاه های فرهنگی در این زمینه نقش اول را بر عهده دارند و باید با تبیین درست این موضوع در جامعه که خرید کالای ایرانی و تولید داخلی نقش مهمی درخودکفایی، ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی دارد زمینه رشد و سربلندی نظام را مهیا کنند.

معاون استاندار تاکید کرد: عملی کردن رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و شعارهای دولت تدبیر و امید وظیفه ذاتی مسئولان است و باید دراین راستا همچون گذشته گام های موثرتری برداشته شود.

وی از زحمات جامعه هنری استان تقدیر و تشکر کرد و گفت: امید است همگی برای آبادانی کشور دست به دست هم دهیم و نقش کوچکی در پیشرفت وتوسعه کشور ایفا کنیم.

آیت الله سیدشرف الدین ملک حسینی نیز در این دیدار اظهار داشت: هنر انقلابی یک هنر غایتمند، هدفمند، اخلاق محور و اثرگذار است و باید ارزش آفرین باشد.

وی خطاب به جامعه هنری استان، عنوان کرد: جامعه ما با آسیب هایی رو به رو است که انتظار می رود هنرمندان با زبان هنر این مفاسد اجتماعی را به چالش بکشانند.

آیت الله ملک حسینی با بیان اینکه، هنر یعنی زیبا دیدن و زیبا نشان دادن، بیان کرد: شهید آوینی با هنر خود انقلاب را به زیبایی به تصویر کشید و به عنوان سید شهیدان اهل قلم به جامعه معرفی شد.

در این آیین از نقاشی تمثال آیت الله سیدکرامت الله ملک حسینی و کتاب هفتاد و دو حرف با هفتاد و دو تن رونمایی شد.
ج/238
 
عكس هاي مرتبط :

آرشیو اخبارRSS
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما