اخبار استانداری
25ارديبهشت1397

.استاندار: شرکت گاز در ارائه خدمات به روستاهای پاتاوه کم کاری کرده است

استاندار کهگیلویه وبویراحمد با حضور برخی مدیران دستگاه‌های اجرایی به روستاهای بخش پاتاوه از شهرستان دنا بازدید و از نزدیک مشکلات مردم و روند اجرای پروژه‌های عمرانی را بررسی کرد.
برخی از مردم این روستاها خواسته‌ آنان از استاندار کهگیلویه وبویراحمد و مسئولان ارائه خدمات اولیه از جمله تامین آب شرب، گازرسانی، اجرای طرح هادی و … بود.

علی محمد احمدی در نشست شورای اداری شهرستان دنا  وبخش پاتاوه در محل ایستگاه تقویت فشار گاز پاتاوه وابسته به منطقه ۲ عملیات انتقال گاز، اظهار داشت: به دلیل عبور لوله گاز برخیس از روستائیان بخش پاتاوه از خدمات اولیه از جمله شبکه گاز و اجرای طرح هادی محروم هستند.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد با ابراز نگرانی از مشکلات ایستگاه فشار گاز پاتاوه برای برخی روستانشینان گفت: شرکت گاز در ارائه خدمات به روستاهای پاتاوه کم کاری ها را جبران کند و نباید تنها سهم مردم از این آتش دود آن باشد.

وی با بیان اینکه، شرکت انتقال گاز ایران به گونه ‌ای برخورد می ‌کند که گویا مردم مزاحم این شرکت شده ‌اند، عنوان کرد: این شرکت نباید فراموش کند مردم در این روستاها مشغول زندگی بودند که خط لوله از این محل گذشت و ایستگاه تقویت فشار گاز احداث کردند.

احمدی با تاکید بر اینکه، نامی زیبنده تر از کم لطفی  برای عدم برخورداری مردم از امکانات در این منطقه نیست، ادامه داد: شرکت گاز ایران برای انتقال این روستاها به محلی دیگر و تقبل برخی هزینه‌ها با سایر دستگاه‌های اجرایی از جمله بنیاد مسکن نهایت تعامل و همکاری را داشته باشد.

وی ابراز داشت: در چندین ماه حضورم در استان ۳ بار به شهرستان دنا سفر داشتم و از نزدیک با مشکلات و خواسته‌ های مردم آشنایی دارم و امیدوارم با تدبیر و تلاش مدیران دستگاه‌ های اجرایی، مشکلات برطرف شود.

احمدی با بیان اینکه، مدیران دستگاه‌های اجرایی ملزم به اجرای مصوبات سفرهای شهرستانی هستند، ادامه داد: مجموعه دانشگاه علوم پزشکی پیگیر آغاز عملیات اجرایی دو بیمارستان سی سخت و پاتاوه در کمترین زمان ممکن با اخذ مجوزهای لازم از جمله ماده ۲۱۵ باشد.

استاندار خواستار توجه بیش از پیش به توسعه اشتغال در روستاها با هدف رونق تولید و کاهش مهاجرت شد و افزود: دولت در زمینه تشهیلات اشتغال روستایی اعتبارات خوبی را اختصاص داده که انتظار می ‌رود مسئولان و متولیان امر با ارائه طرح‌ های دارای توجیه اقتصادی نسبت به جذب سهم استان اقدام کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج هم  گفت: پروژه احداث 2 بیمارستان سی سخت و پاتاوه بعد از اخذ مجوزهای لازم از جمله ماده ۲۱۵ و تخصیص اعتبار وارد فاز اجرایی می ‌شود.

اورنگ ایلامی از اختصاص 60 میلیارد تومان اعتبار از محل توازن برای اجرای این پروژه خبر داد و افزود: این میزان اعتبار روی کاغذ بوده که پیگیر محقق شدن آن و در نهایت تخصیص با هدف تزریق به پروژه و تسریع در روند اجرایی هستیم.
ج/238
 

عكس هاي مرتبط :


مشاهده اخبار بیشتر
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما