اخبار استانداری
26ارديبهشت1397

.ضرورت همکاری شرکت انتقال گاز ایران برای جابه جایی روستاهای بخش پاتاوه به محلی دیگر/ عملیات اجرایی دو بیمارستان سی سخت و پاتاوه آغاز شود

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه مردم پاتاوه با عبور گاز از این منطقه از حداقل امکانات محروم ماندند، گفت: شرکت انتقال گاز ایران برای حفظ جان مردم در خصوص جابه جایی این روستاها همکاری لازم را با مسئولان استان داشته باشد.
نشست شورای اداری شهرستان دنا با محوریت بخش پاتاوه با حضور علی محمد احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، سید مجتبی گلستانه مدیر منطقه دو عملیات انتقال گاز ایران و جمعی از مسئولان محلی و استانی در محل ایستگاه تقویت فشار گاز پاتاوه وابسته به منطقه 2 عملیات گاز برگزار شد.

احمدی در این نشست گفت: در چندین ماه از حضورم در استان تاکنون 3 بار به شهرستان دنا سفر کرده و از نزدیک با مشکلات و مطالبات مردم آشنابی دارم و امید است با تدبیر و تلاش مسئولان دستگاه های اجرایی مشکلات مردم این منطقه رفع شود.

وی خطاب به رئیس دانشگاه علوم پزشکی، اظهار داشت: انتظار می رود عملیات اجرایی دو بیمارستان سی سخت و پاتاوه در کمترین زمان ممکن با اخذ مجوزهای لازم از ماده 215 آغاز شود.

وی عنوان کرد: به دلیل عبور لوله گاز برخی از روستائیان بخش پاتاوه از خدمات اولیه از جمله شبکه گاز و طرح هادی محروم هستند.

احمدی با تاکید بر اینکه شرکت گاز نباید به گونه ای برخورد کند که مردم مزاحم آنها بوده است، گفت: ابتدا اهالی این منطقه در این محدوده ساکن بودند که شرکت گاز برای احداث  ایستگاه تقویت فشار گاز در این منطقه حضور یافتند.

وی بیان کرد: این بلاتکلیفی نوعی کم لطفی در حق گردم بخش پاتاوه است و شرکت انتقال گاز ایران برای انتقال این روستاها به محلی دیگر باید بخشی از هزینه های این انتقال را تقبل کند و در این راستا با بنیاد مسکن تعامل و مشارکت لازم را داشته باشد.

احمدی افزود: نشست به ریاست معاون عمرانی استاندار و با حضور مسئولان شرکت انتقال گاز ایران، راه و شهرسازی و بنیاد مسکن در این خصوص برگزار شود و راه و شهرسازی نسبت به شناسایی روستاهایی که در حریم این خط انتقال گاز هستند، اقدام کند.

وی بر ایجاد زیرساخت های ارتباطی در شهرستان دنا و به ویژه مناطق روستایی بخش پاتاوه تاکید کرد و گفت: اکنون بسیاری از خدمات دولت از طریق سامانه های اینترنتی ارائه می شود که انتظار می رود مسئولان جهت تسریع در روند کاری مردم در این راستا اقدامات لازم را انجام دهند.

نماینده عالی دولت در استان خاطرنشان کرد: برای تسریع در روند اجرایی تقاطع غیرهم سطح گندی خوری در محور پاتاوه دهدشت و رفع معارضات نشستی به ریاست معاون عمرانی و با مشارکت فرماندار دنا و مدیرکل راه و شهرسازی برگزار و خروجی این نشست به حوزه استاندار ارائه شود.

وی در خصوص زلزله های اخیر در استان گفت: بیمارستان صحرایی در استان راه اندازی شده است و جهت تامین اعتبار لازم برای بازسازی و تعمیر خانه ها و تاسیسات آسیب دیده رایزنی های لازم با معاون اول رئیس جمهور برای کمک در این زمینه انجام شده است.

سید مجتبی گلستانه مدیر منطقه دو عملیات انتقال گاز ایران نیز در این نشست با اشاره به اینکه کشور دارای 10 منطقه عملیاتی است، اظهار داشت: منطقه 2 با دارا بودن 30 درصد از توان تجهیزاتی شرکت انتقال بزرگ ترین منطقه عملیاتی کشور است.

این مقام مسئول عنوان کرد: استان های یزد، اصفهان، خوزستان، مرکزی و منطقه پاتاوه منطقه 2 عملیاتی را تشکیل می دهند.

وی خاطرنشان کرد: بیش از 80 درصد نیروی کار تخصصی و خدماتی پاتاوه را نیروی بومی تشکیل می دهند و این ایستگاه یکی از مناطق مهم و استراتژیک استان است.

گلستانه با بیان اینکه جاده بالای روستا کاملا بر تاسیسات ما مشرف است، تاکید کرد: برای حفظ امنیت مردم و توسعه ایستگاه انتظار می رود مردم روستایی از این منطقه جابه جا شوند  و با حریم فاصله داشته باشند.

وی گفت: علی رغم گذشت 12 سال زیرگذر این منطقه هنوز به اتمام نرسیده است.

عكس هاي مرتبط :


مشاهده اخبار بیشتر
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما