اخبار استانداری
21خرداد1397

. تاکید برتدوین برنامه 5ساله راهبری جمعیتی/تولید محتوا در فضای مجازی

استاندار کهگیلویه وبویراحمد در جلسه شورای راهبردی جمعیت استان تاکید کرد: برنامه پنج ساله راهبردی جمعیتی استان تدوین و وارد مرحله اجرا شود.
علی محمد احمدی تاکید کرد: این برنامه در قالب طرحی پژوهش محور و براساس سیاست های کلی 14 گانه مقام معظم رهبری، برنامه ششم توسعه، قوانین ابلاغی و دستورکار شورای مشورتی کشور و شاخص ها و ظرفیت های استانی تدوین گردد.

وی تاکید کرد: در قالب این برنامه باید آسیب ها و مشکلات مربوطه با پیوست ایده ها، پیشنهادها و راهکارها در حوزه وقایع چهار گانه حیاتی توسط ثبت احوال و پایش جمعیتی توسط  سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان انجام شود.

احمدی ادامه داد: این برنامه با یک مطالعه علمی و با طرح در شورای راهبردی جمعیت استان اولویت بندی و مورد بررسی نهایی قرار گرفته و به عنوان یک طرح پنج ساله وارد فاز عملیاتی شود. 

استاندار با بیان اینکه، ملاک سیاست های کلی در استان باید داشتن برنامه ای راهبردی پنج ساله باشد، تصریح کرد: اجرا و پیاده سازی فرآیند چنین برنامه ریزی مستلزم توسعه منابع انسانی است.

احمدی با تاکید براینکه درتدوین این برنامه پژوهش برای شناسایی پیش نیازها و ضرورت های ساختاری و زیرساختی مورد توجه باشد، گفت: اطلاعات پراکنده نمی تواند به خواسته های منطقی و واقعی جمعیتی جواب دهد و به اهداف و برنامه های شورای راهبردی جمعیت استان تحقق ببخشد.

استاندار به دامن زدن دشمنان  در فضای مجازی به ازدواج جوانان اشاره کرد و افزود: فضای مجازی به شدت و به شکل بسیار نادرستی به فرهنگ، مقوله و فلسفه ازدواج که یکی از ارکان مهم جمعیتی و وقایع چهارگانه حیاتی است، دامن می زند.

وی ادامه داد: با اینکه دین ما به مقوله ازدواج تاکید فراوان دارد و برای آن ارزش بسیار بالایی قائل است اما به دلیل عدم تولید محتوا در فضای مجازی، دشمنان با تنوع و تکثر بالا علیه ارزش های ما فعالیت می کنند.

احمدی یادآور شد: اگر مطالبه ای شود که روند افزایش و کاهش نرخ طلاق قبل و بعد از فضای مجازی بررسی گردد و اینکه از آن طرف چه اندازه تولید محتوا شده اما از این سو چه مقابله ای با آن صورت گرفته، آن وقت خواهید دید که به چه سرعتی وچه هجمه ای و با چه گستردگی در این خصوص از سوی دشمنان کار شده و می شود.

استاندار به فرهنگ سازی و تلاش برای تسهیل، افزایش، تقویت و پایداری ازدواج جوانان تاکید کرد و افزود: همه دستگاه های اجرایی بخصوص فرهنگی استان نسبت به رفع موانع و مشکلات ازدواج جوانان و ایجاد فرصت برای اشتغال و مسکن آنها تلاش کنند.
ج/238
  
 
مشاهده اخبار بیشتر
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما