اخبار استانداری
22خرداد1397

.معاون عمرانی استاندار: 6 کمپ اسکان اضطراری در یاسوج احداث می شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به وقوع زلزله های اخیر در استان، گفت: برای تامین نیاز عمومی و حفاظت از جان افراد این محدوده های امن در یاسوج ساخته می شود.
عزیز فیلی در نشست کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی استان با بیان اینکه، 6 نقطه در شهر یاسوج برای اسکان موقت مردم در مواقع بحرانی احداث می شود، اظهار داشت: مساحت این 6 نقطه بین یک تا 3 هکتار است و باتوجه به اینکه در مرکز شهر با کمبود زمین رو به رو هستیم در اطراف شهر یاسوج مستقر می شود.

وی افزود: در موارد غیر بحرانی این 6 نقطه دارای کاربری های تفریحی، اسکان و برپایی نمایشگاه هستند.

فیلی تاکید کرد: در سایر شهرهای استان از جمله سی سخت، دهدشت و گچساران این مکان ها در خصوص اسکان موقت بحران پیش بینی شود.

وی با بیان اینکه، این 6 نقطه غیرمسقف هستند، عنوان کرد: اکنون این طرح در حال واگذاری به مشاور در زمینه مسائل زلزله نگاری، مکان یابی و تامین زیرساخت ها است.

فیلی ابراز کرد: هزینه در نظر گرفته شده برای مطالعه این طرح حدود 100 تا 150 میلیون تومان است.

وی، خواستار تشکیل یک کمیته اجرایی با حضور فرمانداری بویراحمد، جمعیت هلال احمر، شهرداری یاسوج، سازمان مدیریت برنامه ریزی و راه و شهرسازی شد و گفت: این کمیته تا 2 هفته آتی تصمیم گیری نهایی در خصوص اجرای این طرح و ضرورت انتخاب یا عدم انتخاب مشاور را به این کارگروه اعلام کند.

فیلی بیان کرد:  با پیشنهاد مشاور بحث الحاق منفصل سه لکه جمعیتی شامل سرآبتاوه، تل خسرو و شهرک ولایت، سروک و مادوان علیا و سفلی، بلهزار و مهریان به شهر یاسوج برای طرح در شورای برنامه ریزی و توسعه استان و شورای عالی شهرسازی کشور موافقت شد.

وی در ادامه در خصوص طرح جامع شهر یاسوج، گفت: دستگاه های اجرایی اطلاعات مورد نیاز در مورد این طرح را در اختیار مشاور  و راه و شهرسازی قرار دهند و برای بازنگری و بررسی بیشتر این طرح در نشست های بعدی کارگروه زیربنایی بحث و تبادل نظر می شود.
ج/238
 
مشاهده اخبار بیشتر
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما