اخبار استانداری
25مرداد1397

.ساماندهی 460 گلزار شهید/27 هزار سرکشی از جامعه معزز ایثارگر

علی محمد احمدی در جلسه شورای توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان، گفت: در دولت تدبیر و امید دراین استان یکهزار و 681 مزار شهید در قالب 460 گلزار شهید در این استان ساماندهی شده است.
وی با بیان اینکه، یکهزار و 791 مزار شهید در قالب 553 گلزار در این استان وجود دارد، افزود: از این تعداد 110 مزار شهید در قالب 93 گلزار ساماندهی نشده است.

استاندار، مقاوم سازی و نماسازی گلزار مطهر شهدای یاسوج، مجهز نمودن گلزار مطهر شهدای دهدشت و گچساران به وسایل گرمایشی و سرمایشی، تکمیل مرکز فرهنگی و حسینیه شهدای گلزارهای شهرستان های گچساران و کهگیلویه را از دیگر اقدامات دولت از سال 92 تاکنون بیان کرد.

احمدی اظهار داشت: در دولت تدبیر و امید تعداد 27 هزار سرکشی و دیدار با خانواده های جامعه معزز ایثارگر در استان انجام شده است.

وی بیان کرد: کنگره ملی یکهزار و 880 شهید استان و بیش از 900 یادواره شهید در دولت تدبیر و امید در استان برگزار شده است.

استاندار، پرداخت مطالبات بازنشستگی شهدای معظم تا سال 95، پرداخت 65 میلیارد ریال معوض زمین به 650 نفر از جانبازان بالای 25 درصد و آماده پرداخت بودن 150 مورد دیگر با اعتبار پنج میلیارد ریال و واگذاری زمین به تعداد 190 نفر از جانبازان را از دیگر این اقدامات بیان کرد.

احمدی، استخدام تعداد 849 نفر از محل سهمیه حداقل 25 درصد ماده 21 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و اشتغالزایی 420 نفر از طریق تسهیلات بانکی را از اقدامات دولت از سال 92 تاکنون برشمرد.

استاندار یادآور شد: ابلاغ پیگیری و نظارت بر اجرای سیاست های کلی ترویج فرهنگ ایثار، جهاد و ساماندهی امور ایثارگران (سیاست های 12 گانه ایلاغی سال 1389 مقام معظم رهبری) مورد توجه جدی قرار گرفته است.

احمدی با بیان اینکه، همه دستگاه های اجرایی خدمات رسانی و تکریم ایثارگران و خانواده معظم شهدا را وظیفه خود می دانند و در این خصوص تلاشی جدی و مستمر داشته و هیچ ادعایی هم ندارند، گفت: تمامی اقشار جامعه مدیون خون شهدا و رشادت های ایثارگران هستند وهر چه قدر برای خدمات رسانی به آنان و خانواده هایشان تلاش و اقدام شود کافی نخواهد بود.
ج/238
 
مشاهده اخبار بیشتر
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما