اخبار استانداری
18تير1397

.300 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری به کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافت

مدیرکل دفتر امور روستایی کهگیلویه و بویراحمد گفت: حدود 300 میلیارد تومان از محل منابع صندوق توسعه ملی و انعقاد تفاهم نامه با بانک های سینا و پارسیان برای ایجاد اشتغال روستایی و عشایری استان اختصاص یافت.
سید خدادوست موسوی با اشاره به اینکه سومین جشنواره توانمندی های روستائیان و عشایر از 12 تا 18 اسفندماه 96 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد، اظهار داشت: این نمایشگاه با حضور همه استان های کشور برپا شد و استان کهگیلویه و بویراحمد با کسب رتبه عالی جز استان های برتر کشور شد.

مدیرکل امور روستایی کهگیلویه و بویراحمد هدف از برگزاری این نمایشگاه را ارائه توانمندی ها و ظرفیت های روستائی و عشایری عنوان کرد و گفت: 20 غرفه از تولیدات و صنایع دستی استان نیز در این نمایشگاه در معرض دید علاقمندان قرار گرفت.

وی با بیان اینکه جامعه عشایری و روستائی ما بیش از 50 درصد جمعیت استان را تشکیل می دهد، بیان کرد: کهگیلویه و بویراحمد دارای ظرفیت های متعددی در زمینه تولیدات روستائی و عشایری است.

موسوی با تاکید بر اینکه جامعه عشایری نماد پیشرفت و اشتغال زایی در جامعه هستند، تصریح کرد: حمایت از اشتغال پایدار روستایی و عشایر از سیاست های اصلی دولت تدبیر و امید است.

وی افزود: در دولت تدبیر و امید و در سال 96 از محل صندوق توسعه ملی و انعقاد تفاهم نامه با بانک های سینا و پارسیان مبلغ سیصد میلیارد تومان  تسهیلات کم بهره با بازپرداخت بلند مدت برای اشتغال جامعه روستائی و عشایری تخصیص یافت.

 موسوی تاکید کرد: باتوجه به ظرفیت هایی که استان در زمینه های مختلف کشاورزی، گردشگری، دامپروری، شیلات، معادن و ... دارد امید است زمینه جذب این تسهیلات و اشتغال جامعه روستایی استان فراهم شود.

مدیرکل دفتر امور روستایی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه دستاوردهای روستایی و عشایری در سطح استان از جمله برنامه های کاری این حوزه در آینده است، گفت: اردیبهشت ماه امسال با حضور معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری چنین نمایشگاهی در محل روستای نره گاه شهرستان بویراحمد برگزار شد و  این نمایشگاه مورد استقبال گسترده مردم قرار گرفت.
مشاهده اخبار بیشتر
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما