اخبار استانداری
20تير1397

.سازمان اقتصادی کوثر تکلیف کارخانه آرد، نشاسته و گلوکز یاسوج را مشخص کند 

جعفر گوهرگانی در نشست بررسی مشکل این کارخانه تاکید کرد: سازمان اقتصادی کوثر برای یک بار هم که شده تکلیف کارخانه آرد، نشاسته و گلوکز یاسوج را مشخص  کند.
وی اظهار داشت: سازمان اقتصادی کوثر که به لحاظ مالی مشکل و یا کمبودی ندارد و کافی است اراده نماید تا این کارخانه با تمام ظرفیت به چرخه تولید برگردد و به لحاظ بهداشتی و با استانداردهای لازم این محصولات را تولید کند.

به گفته معاون اقتصادی، طی سال های90 تاکنون برای راه اندازی مجدد این کارخانه با همه ظرفیت جلسات زیادی در تهران و این استان با حضور مسئولین استانی و بنیاد و نمایندگان بنیاد برگزار شده اما با همه قول و قرارها متاسفانه همچنان مشکلات باقی است.

گوهرگانی تصریح کرد: سازمان اقتصادی کوثر تفاهمنامه هایی که با این استان منعقد کرده است به هیچکدام این تعهدها هم عمل نکرده در حالی که ماهیت این نهاد حمایت و کمک به مناطق محروم و دور افتاده است.

وی تصریح کرد: این استان با تمام ظرفیت و بطور صددرصد پای کار است و این سازمان را در عملی کردن تفاهمنامه ها و همچنین رفع مشکلات کارخانه آراد، نشاسته و گلوکز حمایت می کند و در اجرای طرح ها هرجایی که در واگذاری زمین و اداری و به لحاظ معارض مشکلی باشد آن را رفع خواهد کرد.

گوهرگانی تاکید کرد: سهمیه گندم این کارخانه تا زمان رفع مشکلات بهداشتی، تکمیل ظرفیت و فرآوری خط تولید محصولات در اختیار کارخانه دیگری قرار می گیرد و چنانچه این مشکلات برطرف شود، سهمیه برگشت داده می شود.

وی یادآور شد: کارگروهی متشکل از صنعت، معدن و تجارت، اداره استاندارد، تعاون و غله، دانشگاه علوم پزشکی و نماینده شورای آراد و نان و صنوف آخرین وضعیت کارخانه را بررسی قرار دهند و نتیجه را برای هرگونه تصمیم به حوزه اقتصادی ارائه دهند.

در این نشست نماینده سازمان اقتصادی کوثر با بیان مشکلات، پیشنهادات خود را برای فعالیت مجدد این کارخانه مطرح کرد.
ج/238
 
مشاهده اخبار بیشتر
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما