اخبار استانداری
17مرداد1397

.خلاقیت های نوآورانه راهبرد جدید اشتغال استان

علی محمد احمدی با حضور فریبا نظری مشاور وزیرکشور و مدیرکل اموربانوان و خانواده وزارت کشور گفت: خلاقیت های نوآورانه راهبرد جدید اشتغال استان در توسعه فعالیت‌های مشارکتی حوزه بانوان می شود.
احمدی درکارگروه مشترک بانوان و خانواده و کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان گفت: کهگلویه وبویراحمد در ایجاد شبکه شهر خلاق، کلبه ها و یا اقامتگاه های بوم گردی محلی و عشایری، انتخاب شهر دوستدار کودک که از راهبردهای وزارت کشور در راستای خلق فرصت و اشتغال برای حوزه بانوان است، گام برمی دارد.
 استاندار با تبریک 17 مرداد ماه روز خبرنگار، افزود: یکی از شهرهای استان به عنوان پایلویت «شبکه شهر خلاق» با هدف تقویت و ترویج خلاقیت، تولید، عرضه محصولات و خدمات محلی در حوزه زنان و جوانان انتخاب می شود.
وی به شهر سی سخت به عنوان شهر خلاق در زمینه تولید و فرآوری گیاهان دارویی تاکید کرد.
احمدی با اشاره به مزیت های این استان در حوزه اکوتوریسم و یا طبیعت گردی، اظهار داشت: کلبه ها و یا اقامتگاه های بوم گردی و یا سنتی و کمپ های عشایری از استعدادها و ظرفیت های این استان است که می تواند فرصت های خوبی برای ایجاد اشتغال در استان ایجاد کند و در این خصوص برنامه ریزی لازم به عمل می آید.
وی با اشاره به اینکه، این استان می تواند در انتخاب و معرفی شهر دوستدار کودک  تحت عنوان یک برنامه حمایتی، پایلویت قرار گیرد، افزود: دانشگاه ها، مراکز علمی رشد، بنیاد نخبگان، شرکت های دانش بنیان، پارک های علم و فنآوری، بخش عمومی و خصوصی و شهرداری ها باید به کمک بیایند تا در کنار حمایت های دولت از طریق فضای مجازی و خلاقیت های نوآورانه فرصت سازی شود.
استاندار با بیان اینکه، همه مسئولین به این باور رسیده اند که در راستای راهبرد وزارت کشور از مولفه های توسعه بحث برابری جنسیتی و توانمندی بانوان در حوزه های اقتصادی، علمی، اجتماعی و سیاسی است که باید فرصت برابر خلق کرد، گفت: در کشور به لحاظ دانش پذیری و دانش آموختگی جامعه زنان در تراز اول قرار داریم و باید به دنبال خلق فرصت های برابر برای جامعه زنان باشیم.  
احمدی به اهمیت حوزه استارت آپ ها در سال های اخیر اشاره کرد و افزود: باید با کمک همه مراکز علمی و دانش بنیان در حوزه تکنولوژی و فنآوری اطلاعات هم وارد شویم و از طریق فعالیت های نوپا و راهبردهای نوین اشتغال، فرصت های جدید خلق کنیم.
استاندار تصریح کرد: در همین راستا کارگروهی تخصصی و ویژه در استان تشکیل و از تعهدات آن حرکت در جهت نهادینه کردن فعالیت های نوپا و استارت آپ ها می باشد.
ج/238
 

عكس هاي مرتبط :


مشاهده اخبار بیشتر
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما