اخبار استانداری
17مرداد1397

.برنامه ریزی ها در راستای امنیت و نشاط زن، خانواده سالم و جامعه پویا/ایجاد نشاط اجتماعی در جامعه با استفاده از جشنواره‌های بومی 

مشاور وزیر کشور و مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت کشور گفت: برنامه ریزی های حوزه بانوان وزارت کشور در راستای امنیت و نشاط زن، خانواده سالم و جامعه پویا وایجاد نشاط اجتماعی در جامعه با استفاده از جشنواره‌های بومی است.
فریبا نظری‌ با حضور علی محمد احمدی استاندار در نشست مشترک کارگروه تخصصی امور بانوان و خانواده و شورای سرمایه گذاری کهگیلویه وبویراحمد با تبریک روز خبرنگار، افزود: نگاه و سیاست امور زنان و خانواده وزارت کشور فراجناحی، فرابخشی و غیرسیاسی است.
مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت کشور اظهار داشت: دفتر بانوان وزارت کشور به دفاتر استانی اعلام کرده که با تعامل سازنده با دستگاه های اجرایی مشکلات بانوان را حل کنند و پیگیر اعتبار در نظر گرفته شده در این خصوص در دستگاه های اجرایی باشند.
نظری با بیان اینکه، برنامه ریزی ها اصلی وزارت کشور در حوزه زنان  در راستای امنیت و نشاط زن، خانواده سالم و جامعه پویاست، تاکید کرد: حوزه امور بانوان وخانواده های استانداری ها در پی اجرای چنین فعالیت ها و برنامه هایی باشند. 
وی با تبریک به مجموعه مدیران زن در دستگاه های اجرایی گفت: کهگیلویه وبویراحمد بعد از سیستان و بلوچستان و خوزستان سومین استانی است که فرماندار خانم منصوب کرده که امیدواریم در سایر استان‌ها از ظرفیت بانوان استفاده شود.
وی تاکید کرد: در این استان شهر دوستدار کودک انتخاب شود چرا که یونسکو  در کشور شهرهای انزلی و اصفهان را به عنوان شهر دوستدار کودک انتخاب کرده است.
نظری با اشاره به معرفی شهر و شبکه خلاق گفت: شهر رشت به خاطر تنوع غذایی و شهر اصفهان به دلیل تنوع صنایع دستی در شبکه خلاق هستند و کهگیلویه وبویراحمد به دلیل ظرفیت‌های متنوعی که دارد می ‌تواند در این شبکه باشد.
مشاور وزیر کشور با اشاره به تاسیس و راه ‌اندازی کلبه بوم‌گردی در استان ودر خصوص جشنواره برنج در بخش کبکیان شهرستان بویراحمد گفت: تاکید وزیر کشور ایجاد نشاط از طریق جشنواره‌های بومی مطابق با آیین‌ها، سنت‌ها و تولیدات استان‌هاست‌.
وی بر ایجاد بازارچه موقت و دائمی برای فروش محصولات و تولیدات زنان استان تاکید کرد و افزود: فروش محصولات به صورت دیجیتالی از راه‌های ایجاد اشتغال و درآمدزایی بانوان است.
ج/238
 

عكس هاي مرتبط :


مشاهده اخبار بیشتر
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما