اخبار استانداری
18شهريور1397

.ورود و خروج کالاها به داخل و خارج از استان با دقت کنترل می شود

جعفر گوهرگانی در کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان گفت: هرگونه ورود و خروج کالا به داخل و خارج از استان و انبارها شفاف سازی شده و با نظارت ودقت کنترل و در سامانه انبارها ثبت می شود.
 وی اظهار داشت: برای جلوگیری از هرگونه احتکار و برای کنترل سوء استفاده کنندگان کالاها، مبارزه جدی با قاچاق کالا و محتکرین در استان صورت می گیرد.
 معاون هماهنگی اموراقتصادی استانداری با بیان اینکه، احتمالا حدود سه هزار انبار در استان وجود دارد و تاکنون یک هزار و 235 انبار در سامانه ثبت شده است، تاکید کرد: ظرف 20 روز آینده باید همه انبارها چه کالاهای خشک و چه آنهایی که برودت دما دارند درهمه شهرستان ها شناسایی و در سامانه انبارها ثبت و ورودی و خوجی آنها کنترل گردد.
گوهرگانی تاکید کرد: در مدت زمان معین شده همه صاحبان انبارها باید فرم خود اظهاری را تکمیل و دستگاه های متولی باید پایش لازم و شناسایی انبارها را دنبال و پیگیری کنند. 
وی به تشکیل تیمی با افراد مجرب، فنی، تخصصی و همیشه ثابت از دستگاه های اجرایی در خصوص شناسایی کالاهای خارجی و دارای برند ایرانی در استان خبر داد و افزود: ایستگاه های دائمی ثابت و سیار در مبادی ورودی و خروجی استان به زودی دایر و نسبت به کنترل کالاهایی که وارد استان و یا از استان خارج می شنود، اقدام می کنند.
معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری نسبت به پایش، ارزیابی و صدور کارت های بازرگانی به افراد دارای اهلیت تاکید کرد و گفت: کارت های بازرگانی صادر شده برای کسانی که خوب فعالیت داشته تشویقی اعمال، آنهایی که خوب فعالیت نکرده اند مشاوره و راهنمایی شوند تا بهتر کار کنند و آنهایی که فعالیت نداشته و یا مورد سوء استفاده قرار گرفته باطل و برخورد شود. 
گوهرگانی تاکید کرد: تمام مصوبات این جلسه باید اجرا شود و متولیان باید در جلسه بعدی از وظایف محوله گزارش کار ارائه دهند.
دبیر کارگروه پیشگیری از وقوع جرم قاچاق کالا و ارز استان هم گفت: در پنج ماه سال 96 مبلغ 135 میلیارد ریال کالای قاچاق در استان کشف و ضبط شد و در پنج ماه امسال این عدد 124 میلیارد ریال است. 
حسین بهمنی افزود: در پنج ماه امسال 847 پرونده قاچاق در استان داشته ایم که این عدد در مدت مشابه سال قبل 829 مورد بود.
 وی اظهار داشت: پنج ماهه اول سال گذشته 952 نفر در این خصوص در استان دستگیر شدند و امسال در همین مدت به یکهزار و 100 نفر رسید.
به گفته بهمنی، امسال 347 خودرو دارای قاچاق متوقف و 2 باند متلاشی شد و سال قبل در مدت پنج ماه اول سال 325 خودرو متوقف و سه باند قاچاقچی متلاشی شد.
وی یادآور شد: کهگیلویه وبویراحمد به لحاظ اقدام در خصوص شاخص ها و محورهای مبارزه با قاچاق کالا و ارز در استان رتبه پنجم را از میان استان های کشور کسب کرد.
ج/238
 

عكس هاي مرتبط :


مشاهده اخبار بیشتر
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما