اخبار استانداری
19شهريور1397

.تلاش برای کاهش طلاق با برنامه علمی/خروجی محوری آموزش ها وحرفه آموزی

علی محمد احمدی در کارگروه فرهنگی و اجتماعی استان، گفت: تلاش برای کاهش طلاق از جنبه های مختلف، ژنتیکی، روان شناختی، اقتصادی، اجتماعی و آموزه های دینی، برنامه ریزی و مطالعه شده، علمی و همراه با مشاوره باشد. 
استاندار با تاکید به اینکه در پدیده طلاق پرداختن فقط به یکی از علت ها به تنهایی کارساز نبوده وباید به همه علل آن تاکید داشت، افزود: البته برخی از عوامل و زمینه های اجتماعی که موثر در طلاق در مناطق مختلف فرق دارد باید شناسایی و نسبت به آن توجه بیشتر نشان داد.
وی به تدوین برنامه کاهش طلاق در استان تاکید کرد واظهار داشت: طراحی و ترسیم برنامه های کاهش طلاق به گونه ای تدوین شود که در سطح بندی سالانه میزان درصد کاهش آن مشخص باشد و با راهکارهای مشخص برای تحقق آن حرکت کرد. 
احمدی تاکید کرد: در طراحی این برنامه باید اهل فن و تخصص در جنبه های مختلف ژنتیکی، روان شناختی، اقتصادی، اجتماعی و آموزه های دینی به لحاظ ساختاری از جزئی ترین مسائل تا کلی آن به مراحل مختلف قبل، حین و بعد از ازدواج و پدیده شوم طلاق بپردازند. 
استاندار، نقش روحانیت نسبت به ازدواج و آسیب های اجتماعی، پدیه طلاق و اعتیاد را بسیار موثر دانست و گفت: انتظار است هر طلبه یا روحانی که در هر محفل و مجلسی به ایراد سخن می پردازد به موضوع اهمیت ازدواج و پدیده شوم طلاق هم تاکید داشته باشد.
احمدی با بیان اینکه، امروز جمهوری اسلامی به لحاظ نظامی به حد و جایگاهی رسیده که آمریکا ودشمنان نمی توانند ما را تهدید نظامی کنند، افزود: اما اگر به خوبی به آسیب های اجتماعی پرداخته نشود مشکل ساز است.
وی یادآور شد: پدران و مادران، بزرگان، متخصصین و متولیان امر باید به تشریح مسائل ازدواج بپردازند و فرزندان و جوانان را با تشریح جنبه های مختلف تشکیل خانواده آگاه کنند تا نگاه احساسی و انتظارات ناصحیح بسترساز ایجاد این پدیده شوم نشود.
استاندار خاطرنشان کرد: هرجایی که برنامه ای اصولی، علمی و هدفدار در خصوص ازدواج و پیشگیری از طلاق باشد، نسبت به امکانات و منابع مالی آن همکاری می کنم و باید تلاش شود تا این مهم با کمک و عزم همگانی مورد توجه قرار گیرد. 
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری هم گفت: از سال 86 تا 96 رشد طلاق در استان 161 درصد بوده و با برنامه ریزی ها و تلاش های به عمل آمده در سال جاری علاوه بر توقف رشد آن شش درصد کاهش داشته است.
حجت الاسلام میرمحمدی اظهار داشت: شش دستگاه اجرایی استان موظف شده اند تا اقدماتی در راستای کاهش طلاق انجام دهند.
وی با بیان اینکه، باید طلاق را یک مسئله جدی گرفت، تاکید کرد: شورای حل اختلاف، قضات وهمچنین مشاورین در این رابطه باید به مسئله طلاق اهتمام جدی، کامل و سعه صدر بالایی داشته و نسبت به عواقب متارکه و طلاق به نحو مطلوبی راهنمایی و آگاهی بخشی کنند. 
احمدی به مسئله آموزش و حرفه آموزی زنان سرپرست خانوارها بخصوص حاشیه شهرهای استان تاکید کرد و اظهار داشت: همه آموزش ها باید خروجی محور باشد. 
 استاندار عنوان کرد: اگر در سال جاری وزارت کشور برای این مهم 10 میلیارد ریال به استان اختصاص داد باید خروجی کار در عمل و اجرا قابل مشاهده باشد.
وی اظهار داشت: اینکه دو هزار و 195 نفر در این رابطه در استان نام نویسی کرده اند و یکهزار و 579 نفر در 42 حرفه آموزش دیده و 334 نفر آنها موفق به اخذ مدرک شده اند، نهادهای و دستگاه های مرتبط از جمله کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی نسبت به توانمندسازی آنها و بکارگیری توان و حرفه آنها در تولیدات خانگی و خرد در استان همت کنند.
ج/238
 

عكس هاي مرتبط :


مشاهده اخبار بیشتر
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما