اخبار استانداری
20شهريور1397

.جایگاه رفیع ومقدس تریبون نمازجمعه نقش آفرین تحولات بزرگ چهار دهه نظام/آغاز دور جدید دیدارهای عمومی مسئولین با مردم، ائمه جمعه وبازدید از پروژه ها/ تمام دغدغه ‌ام را متوجه توسعه وپیشرفت همه جانبه استان قرار داده ام

علی محمد احمدی در جمع ائمه جمعه شهرهای مختلف استان در دفتر امام جمعه یاسوج گفت: ائمه جمعه که در بسیاری موارد دلسوزانه، متعهدانه و مشفقانه دغدغه ها و نارسایی شهر و منطقه رابه مسئولان گوشزد می کنند دربرخی مواقع نیز مواظب باشند این گونه مشکلات کوچک و محلی به عملکرد کلان کشور و دولت تعمیم داده نشود.
استاندار اظهار داشت: البته دولت و مجموعه مدیریتی استان همواره از تذکرات، انتقادها و نصایح دلسوزانه و اصلاح‌گرایانه آنها به‌طور قطع استقبال خواهد کرد.
وی تصریح کرد: ضروری است که تذکرات و اظهارنظرهای ائمه جمعه در شهرها و مناطق مختلف این استان نسبت به دولتمردان و یا راجع به هر موضوعی همراه با اشراف و آگاهی کامل اطلاعاتی از آن موضوع و مساله مورد تذکر باشد.
احمدی بر ضرورت تعامل و هم افزایی دوسویه بین امامان جمعه و مسئولان و مدیران اجرایی استان تاگید کرد، گفت: مدیران به ویژه فرمانداران باید از این فرصت تعامل و همراهی با ائمه جمعه نهایت بهره را ببرند و ضمن بیان و روشنگری در زمینه مشکلات و کمبودها، اقدام های انجام گرفته که همان خدمات نظام و دولت محسوب می‌شود را از طریق تریبون نماز جمعه منعکس کنند.
وی با اشاره به جایگاه رفیع و مقدس تریبون نماز جمعه و نقش آفرینی آن در سیر تحولات سیاسی، فرهنگی و اجتماعی کشور ظرف چهار دهه گذشته، گفت: باید از اظهار نظرهایی که گاه منجر به ناکارآمد جلوه دادن اقدامات در شرایط خاص کنونی کشور می شود، پرهیز کرد.
احمدی، برخی انتقادها و بیان چالش‌ها و معضلات در بخش‌های مختلف توسط ائمه جمعه را یادآور شد و گفت: برخی مواقع دامن زدن به برخی مسایل قومیتی و طایفه گرایی ها و حتی زیاده خواهی ها و تبانی سبب قانون گریزی ها، تبانی و عدول از وظایف می شود که البته تا حدود زیادی این رویه در بین مدیران استانی اصلاح شده است.
استاندار، برخی دخالت های بی جا از بیرون از استان را نیز یادآور شد و گفت: برخی کد گرفتن ها توسط مدیران و مجموعه اجرایی استان خود به چالشی جدی فرا روی توسعه و خدمت مطلوب و صادقانه به مردم شده است.
وی ادامه داد: راهبرد سیاسی مجموعه مدیریتی استان فارغ از همه مسائل و جناح‌بندی‌های سیاسی حرکت بر مسیر اعتدال است و انجام هر امری را توام با تدبیر، عقلانیت و کار کارشناسی دقیق خواهیم پذیرفت.
احمدی با تاکید بر رویه اعتدال ‌گرایی در کنار شایسته ‌سالاری به‌عنوان راهبرد مدیریتی مورد هدف دولت و وزارت کشور، گفت: با هر نگاه سیاسی که داشتم از همان بدو ورود به استان آن را کنار گذاشته و تمام دغدغه‌ام را متوجه توسعه و پیشرفت همه جانبه این استان با ظرفیت‌های متعدد قرار داده‌ام.
استاندار یادآور شد: باید از مسائل، کشمکش‌ها و جدال‌های سیاسی و حاشیه‌ای دوری کرد و از تمامی توان و ظرفیت‌ها در بخش‌های گوناگون ملی و محلی برای پیشبرد و توسعه استان و رفع مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم بهره برد.
وی بر حفظ وحدت و انسجام توام با تعامل مثبت با گروه‌های مختلف سیاسی، نخبگان، ائمه جمعه و همه دلسوزان برای توسعه استان تأکید کرد.
احمدی در خصوص برخی تذکرات و انتقادات ائمه جمعه نسبت به برخی مدیران پروازی، حضور نیافتن مدیران کل در مناطق، فرسایشی شدن طرح‌های عمرانی و چالش‌های فرهنگی و اجتماعی نیز گفت: تمامی این موضوعات با دقت مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
وی گفت: البته قانون به صراحت مدیر و یا فرمانداری را به اقامت دائم در یک منطقه ملزم نکرده اما حضور به موقع مدیر و یا فرماندار در محل کار و پاسخگویی در برابر دغدغه ها، مشکلات و مسایل منطقه از وظایف قانونی یک مدیر است.
استاندار با اشاره به برخی دغدغه‌های فرهنگی و اجتماعی ائمه جمعه گفت: باید پذیرفت که در حوزه مسائل فرهنگی و دینی خوب کار نشده است.
احمدی از افراط‌ گرایی و دامن زدن بیش از حد به مسائل حاشیه‌ای، قومی و طایفه‌ای به عنوان یکی از چالش‌های مهم فرهنگی و عاملی اساسی در کند شدن روند توسعه همه جانبه این استان یاد کرد.
احمدی ابراز داشت: برخی موازی کاری‌ها با ساختارهای متعدد خود منجر به پراکنش نامناسب و نامنظم تصمیم سازی ها و در نتیجه هدر رفت منابع و هزینه‌ها در حوزه فرهنگ شده است.
استاندار گفت: دیدارهای عمومی با مردم، ائمه جمعه و بازدیدهای میدانی از طرح‌های عمرانی در همه شهرستان‌ها و مناطق مختلف استان در دستور کار قرار گرفته و ظرف یک ماه آینده اقدام عملی در این راستا آغاز خواهد شد.
ائمه جمعه استان نیز در این دیدار به بیان برخی مشکلات، چالش‌ها و کمبودها در بخش‌های مختلف پرداختند.
ضرورت حضور فرمانداران و مدیران در نماز جمعه، تذکر به مدیران پروازی، کمرنگ بودن حضور مدیران در برنامه های فرهنگی و دینی، کند شدن روند برخی طرح های عمرانی و زیرساختی در مناطق، روند کند اجرای مصلی ها در مناطق مختلف استان و اجرایی شدن به موقع مصوبات سفرهای منطقه ای استاندار از جمله دغدغه های مشترک ائمه جمعه در این نشست بود.
همچنین تاثیرپذیری بیش از حد برخی مدیران و فرمانداران از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از دیگر دغدغه ها و وجه مشترک خواسته ائمه جمعه این استان در نشست با استاندار بود.
ج/238
 

عكس هاي مرتبط :


مشاهده اخبار بیشتر
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما