اخبار استانداری
17مهر1397

.تقویم «هفته فرهنگ کهگیلویه وبویراحمد» نیمه دوم اردیبهشت تعیین شد

علی محمد احمدی در شورای فرهنگی عموی استان با بیان اینکه، نام گذاری ها فرآیندی جامع و مرتبط با داشته ها و ظرفیت ها، تاریخ و تمدن، هویت و سبک زندگی، میراث و فرهنگ و به چهره زیبای منطقه بر می گردد، گفت: در انتخاب هفته فرهنگ استان این مولفه ها مورد توجه قرار گرفته شود.
استاندار اظهار داشت: کهگیلویه وبویراحمد به عنوان استانی چهار فصل مطرح است لذا بهترین زمان برای معرفی آن اردیبهشت ماه بوده و انتخاب هفته فرهنگ استان در این تاریخ بی شک می تواند، زمان مناسبی باشد. 
وی با بیان اینکه از سویی هم باید زمانی برای هفته فرهنگ استان انتخاب کرد که بهترین شرایط برای عموم مردم و از نظر اهل دین، فرهنگ، قلم و مورخین در 50 سال آینده هم قابل دفاع باشد، افزود: نیمه دوم اردیبهشت اوج فصل رویش ها است و این استان به لحاظ نمایش چهار فصل بودن در بهترین شرایط زمانی قرار دارد.
استاندار به موضوع تشکیل و آغاز فعالیت «شورای توسعه تخصصی فرهنگ قرآنی استان» تاکید کرد و گفت: این شورا هرچه زودتر تشکیل و براساس دستورالعمل ها کار خود را آغاز کند و جلسات آن هم طبق تقویم و برنامه زمانی برگزار شود.
احمدی با تاکید به اینکه، توجه به فرهنگ، علوم و حوزه قرآنی از دیگر اولویت های ما برتری دارد، تصریح کرد: همه موظفیم در این خصوص با همه توان کار کنیم چرا که معارف قرآنی برای بهبود سبک زندگی مردم و جوانان، جلوگیری از حجمه ها در فضای مجازی بسیار موثر و در حوزه آسیب های اجتماعی بازدارنده است.
استاندار به اهمیت و نقش شورای فرهنگ عمومی در تاثیر گذاری تصمیم گیری ها، موضوعات اجتماعی، اقتصادی، عمرانی و نهادینه کردن مسائل فرهنگی تاکید کرد و گفت: این شورا که سه رکن اصلی آن ارشاد اسلامی، ائمه جمعه و نمایندگان دولت است، نقش ارزنده ای در همه حوزه ها حتی اقتصادی و بخصوص اقتصاد مقاومتی دارد.
احمدی به فرهنگ، فضا و حال و هوای زمان و دوران جنگ برگشت و گفت: کشور که در آن زمان با همه کمبودها، تهدیدها و فشارها و بدترین شرایط به لحاظ اقتصادی را داشت، دیدم که خانواده ها نان بچه خود را به جبهه می فرستادند ولی امروز می بینیم چگونه برخی ها در خانه و بعضی ها در انبارها معاش و کالاهای اساسی مردم را احتکار و به این مردم جفا می کنند. 
استاندار با بیان اینکه، شاید به خوبی به حوزه فرهنگ توجه نشده و یا حوزه فرهنگ به خوبی به مسائل وبه صورت عمقی و ریشه ای نپرداخته است، گفت: مسلما هیچ کشوری و یا جامعه ای به ثبات پایداری نخواهد رسید مگر اینکه به مسائل فرهنگی آن ریشه ای پرداخته باشد.
استاندار تاکید کرد: ما به عنوان امنای مردم باید برنامه ریز و تحمل پذیر باشیم و با سعه صدر به مسائل بپردازیم و آسیب ها را به خوبی بشناسیم و به موقع نسبت به بازدارندگی آن اقدام کنیم.
در این نشست اغلب اعضای این شورا بهترین زمان برای انتخاب هفته فرهنگ استان را اردیبهشت ماه دانستند.
ج/238
 

عكس هاي مرتبط :


مشاهده اخبار بیشتر
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما