اخبار استانداری
14آبان1397

.تاکید بر افزایش تولید و صادرات معادن/ کنترل کیفیت و نرخ شن و ماسه

علی‌محمد احمدی در نشست شورای معادن استان با تاکید بر فعالتر شدن معادن گفت: معادن استان با ظرفیت تولید بیشتر، صادرات و اشتغال بالایی در استان ایجاد می کند.
 وی با بیان اینکه، استان به دلیل نزدیک بودن به بنادر مزیت‌های زیادی برای صادرات مواد معدنی نسبت به اغلب استان ‌ها دارد، اظهار داشت: طرح‌های معدنی دارای ظرفیت در سامانه کارا ثبت شوند تا مشکلات آنها بررسی و حل شود.
احمدی با تاکید به اینکه باید تلاش کنیم تا ظرفیت های معدنی استان بارور و فعال شوند، تصریح کرد: هرگونه سرمایه گذاری در بخش معادن حمایت می شوند و تسهیلات لازم در اختیار سرمایه گذار قرار می گیرد.
استاندار با اشاره به اینکه، ۱۰ طرح بزرگ صنعتی شناسایی شوند تا به جای خرد کردن تسهیلات، تسهیلات بیشتر برای راه ‌اندازی این واحدها منظور شود، گفت: مسئولین مربوطه در حوزه معادن به دنبال طرح هایی باشند که در ایجاد ارزش افزوده و صادرات موثر باشند.
احمدی با تاکید به اینکه، معدن گچ، گچ بلند یکی از معادن دارای ظرفیت صادرات است و مسئولین به فکر توسعه اینگونه طرح ها باشند، گفت: شناسایی طرح های صنعتی و معدنی استان و واگذاری آنها به افراد دارای توان علمی و مدیریت لازم،  ضروری است. 
استاندار در خصوص نرخ شن و ماسه هم گفت: اینکه شن و ماسه ‌ای که از کف رودخانه به راحتی به دست می ‌آید قیمت بیشتری نسبت به شن و ماسه ‌ای که به زحمت به دست می‌ آید دارد، صحیح نیست و جلسه ای برگزار و براساس دسترسی به این مصالح نرخ تعیین شود.
استاندار به نظارت بیشتر سازمان صنعت و معدن بر کیفیت و قیمت شن و ماسه در استان تاکید کرد و گفت: هیچگونه بی عدالتی در کیفیت و قیمت شن ماسه برای تولید کننده و مصرف کننده را نمی پذیرم.
وی در خصوص سلب صلاحیت واحدهای معدنی به دلیل نداشتن مسئول فنی گفت: نداشتن مسئول فنی واحدهای معدنی دلیل خوبی برای سلب صلاحیت نیست، واحدهایی که پرونده راه ‌اندازی دریافت اما تولیدی نداشته‌ اند و نمی ‌توانند فعالیت کنند، سلب صلاحیت شوند و این موضوع در جلسه آینده گزارش شود.
ج/238

 
مشاهده اخبار بیشتر
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما