اخبار استانداری
10دي1397

.آنچه توقع ما در آموزش و پرورش است حاصل شد/اهداف سوادآموزی مستلزم عزم همگانی است

علی محمد احمدی در دیداری که مدیرکل آموزش وپرورش و مجموعه سوادآموزی با وی داشتند، گفت: سوادآموزی از شاخص های مهم توسعه جامعه وتحقق اهداف در این عرصه مستلزم عزم وتلاش همگانی از سوی خانواده ها ومشارکت مسئولان است.
رئیس شورای آموزش و پرورش استان با بیان اینکه، خوشبختانه فعالیت های سوادآموزی وشاخص های احصاء شده در بخش آموزش وپرورش بیانگر تلاش های خوب این مجموع است، اظهار داشت: سوادآموزی از موضوعات مهمی که باید تلاش شود تا بی سوادی ریشه کن شود.
استاندار با بیان اینکه، هدف در این عرصه رسیدن به آمار قابل قبول است، گفت: انتظار ما از مجموعه آموزش وپرورش حاصل شده وخواهان تلاش بیشتر هستیم.
احمدی با اشاره به اینکه، موفقیت سوادآموزی در عرصه ملی بیانگر تلاش ویژه مدیرکل ومجموعه فعال سوادآموزی است، تاکید کرد: در سطح استانی و ملی پیگیر مشکلات در این حوزه هستیم.
مدیرکل آموزش وپرورش استان هم گفت: امسال 5هزار و635سوادآموزی زیر پوشش فعالیت های سوادآموزی قرار می گیرند که تاکنون بیش از 90درصد زیر پوشش قرار گرفته اند.
هادی زارع پور گفت: طرح های خواندن با خانواده-نمازکلید بهشت-حلقه های کتابخوانی-توسعه سواد دختران وزنان عشایری وکلاس های اموزش رایانه در کنار آموزش سواد پایه انجام می شود.
وی اظهار داشت: برای آموزش مهارت ها تا پایان امسال تعداد مراکز یادگیری محلی برای آموزش 40مهارت به 16مرکز می رسد.
مدیرکل آموزش وپرورش استان تصریح کرد: در ارزیابی کشوری از فعالیت های سوادآموزی در16شاخص سوادآموزی استان رتبه دوم کشور را کسب کرد و11شاخص از میانگین کشور بالاتر است.
معاون سوادآموزی آموزش وپرورش استان هم گفت: برای کسانی که امسال در کلاس های دوره سوادآموزی شرکت می کنند علاوه بر700میلیون و300هزار ریال به مربی، یک میلیون و440هزار ریال به سوادآموز نیز پاداش تعلق می گیرد.
سیدحمدالله خواهش نیک گفت: براساس مصوبه شورای پشتیبانی سوادآموزی استان به کسانی که امسال باسواد شوند از حداقل 10میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه ارائه می شود.
ج/238
 

عكس هاي مرتبط :


مشاهده اخبار بیشتر
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما