اخبار استانداری
13بهمن1397

.به مناسبت دهه فجر چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، عملیات اجرایی ساخت مدرسه خیری پروین اعتصامی شهرستان لنده به نیابت از 65 کلاس درس در کهگیلویه وبویراحمد آغاز شد.

معاون هماهنگی امورعمرانی استاندار کهگیلویه وبویراحمد در آئین افتتاح چند طرح شهرستان لنده به نیابت از دیگر طرح ها و پروژه ها با تبریک دهه فجر انقلاب اسلامی، گفت: عملیات اجرای مدرسه خیری پروین اعتصامی لنده در این استان با یک هزار و 180 متر مربع زیربنا آغاز شد.
عزیز فیلی افزود: این مدرسه با اعتبار افزون بر14 میلیارد ریال و به نیابت از 65 کلاس درس که طبق تفاهم نامه بنیاد علوی با 50 میلیارد ریال اعتبار در احداث این مدارس مشارکت دارد، ساخته می شود. 
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری با تبریک دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، اظهار داشت: ۲۱۸ پروژه عمرانی با اعتبار ۲هزار و ۵۳۰ میلیارد ریال به همین مناسبت در استان افتتاح و کلنگ زنی می شود.
 فیلی تصریح کرد: از مجموع طرح های عمرانی، ۱۸۵ پروژه افتتاحی و ۳۳ پروژه کلنگ زنی است.
وی با بیان اینکه، ۲ هزار و ۵۳۰ میلیارد ریال هزینه طرح های عمرانی افتتاحی و کلنگ زنی است، افزود: این پروژه ها ۲ هزار و ۴۳۱ نفر فرصت اشتغالزیی بطور مستقیم و غیرمستقیم در استان ایجاد می کند.
به گفته معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه وبویراحمد، این پروژه ها در حوزه زیر ساخت ها، بهداشت و درمان، آموزشی، ورزشی،  گردشگری، راه، خدمات و در همه شهرستان های استان می باشد.
وی اظهار داشت: امروز در دومین روز از دهه مبارک  فجر، 19 پروژه عمرانی و اقتصادی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در شهرستان لنده اقتتاح و کلنگ زنی شد.
وی، اعتبار هزینه شده برای طرح ها و پروژه های افتتاحی و یا برآورد هزینه برای طرح هایی که کلنگ زنی شدند را 173 میلیارد ریال بیان کرد.
عزیز فیلی افزود: این تعداد طرح و پروژه برای 315 نفر اشتغال ایجاد می کند. 
فیلی تصریح کرد: از مجموع این طرح ها 11 طرح با اعتبار 95 میلیارد ریال پروژه عمرانی است که از این تعداد هشت پروژه با اعتبار 35 میلیارد ریال افتتاحی و 3 پروژه با اعتبار 60 میلیارد ریال کنگ زنی است.
معاون هماهنگی امور عمرانی ابراز داشت: هشت مورد از کل پروژه ها با اعتباری افزون بر 78 میلیارد ریال در بخش اقتصادی است که پنج طرح به مبلغ 32 میلیارد ریال افتتاحی و سه طرح با اعتبار 46 میلیارد ریال کلنگ زنی است.  
به گفته فیلی، این طرح ها و پروژه ها در بخش های مختلف عمرانی امور زیربنایی و اقتصادی از جمله نهادهای حمایتی و در راستای توسعه فعالیت های طرح پایلوت اقتصادی این شهرستان است.
معاون عمرانی ابراز داشت: یکی از این طرح ها بز نژاد مورسیا با ظرفیت بیش از سه هزار راس در سطح شهرستان لنده است که با همکاری بنیاد علوی اجرایی شد.
فیلی بیان کرد: 154 طرح اقتصادی خرد ویژه نهادهای حمایتی در این شهرستان افتتاح شد.
وی از مهمترین طرح های اقتصادی کلنگ زنی شده را 2 طرح پرورش بره صنعتی، 2 طرح پروار بندی بره، طرح کارخانه کود عالی و یک طرح گلیم بافی بیان کرد.
ج/238
 
مشاهده اخبار بیشتر
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما