اخبار استانداری
14بهمن1397

.90 درصد تسهیلات بنیاد مستضعفان را به روستاها پرداخت می کنیم

محمد سعیدی‌کیا با حضور دکتر علی محمد احمدی استاندار کهگیلویه وبویراحمد و هاشمی پور نماینده مردم شهرستان های چهار گانه در مجلس شورای اسلامی در نشست شورای اداری شهرستان لنده گفت: 90 درصد وام‌ های بنیاد علوی و بنیاد مستضعفان به مردم روستانشین پرداخت می ‌شود زیرا پیشرفت و توسعه یک منطقه مستلزم پیشرفت و آبادانی روستاهای آن منطقه است.
سعیدی‌کیا افزود: این شهرستان در زمینه گردشگری، صنعت، کشاورزی و گیاهان دارویی دارایی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بالایی است.
وی اظهار داشت: یکی از مهمترین اهدافی که بنیاد علوی در مناطق محروم دارد فراهم کردن بستر برای ورود مردم به انجام کارهای مشارکتی و پای کار بودن آنها برای توسعه شهر و آبادانی روستاهای خود است تا از ظرفیت مردم برای محرومیت‌ زدایی استفاده شود.
رئیس بنیاد مستضعفان عنوان کرد: در بازرسی‌های به عمل آمده از روستای موگرمون پل دره وحدت که باعث قطع ارتباطی ده روستا در هنگام بارندگی  می شود، بنیاد علوی  به تنهایی برای ساخت پل اقدام کرد.
وی به معدن گچ و فسفات روستای قیام اشاره داشت و بیان کرد: مدیران اطلاعات مربوط به این معدن را به صورت دقیق بررسی و در اختیار دفتر بنیاد علوی قرار دهند تا در اولین فرصت هدلینگ‌های مربوطه ورود پیدا کنند.
رئیس بنیاد مستضعفان کشور خطاب به اداره بنیاد مسکن، گفت: با توجه به اینکه شهرستان لنده در زمینه گردشگری دارای ظرفیت های بالایی است یک روستا تحت عنوان روستای پایلوت علوی  انتخاب و زیرساخت‌های گردشگری در این روستا ایجاد شود.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد هم گفت: دهه فجر انقلاب اسلامی برگ زرینی در تاریخ ملت ایران است که قدرت ایران و ایرانی را به دنیا نشان می‌دهد.
علی‌محمد احمدی اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین وظایفی که مسئولان برعهده دارند توجه به معیشت پایدار مردم است که برای تحقق این امر باید از ظرفیت بنیاد مستضعفان در تسریع روند توسعه استفاده کنیم.
استاندار خطاب به مدیران استانی و شهرستانی، بیان کرد: در چارچوب قانون و با یک برنامه‌ ریزی منسجم و دقیق پروژه‌هایی که زمینه توسعه را در استان و به تبع آن در شهرستان لنده فراهم می‌ کنند را احصاء کرده و هر جایی که احساس نیاز شد از ظرفیت بنیاد علوی و مستضعفان برای تسریع در اجرای آنها استفاده شود.
احمدی تصریح کرد: برای تسریع در اجرای جاده لنده به تشان احتیاجی به ظرفیت بنیاد علوی نیست زیرا از طریق نهادهای دیگر وارد می ‌شویم اما در پروژه مهم پل تراب  که شهرستان لنده را به مرکز استان وصل  و از بن بست خارج می‌ کند احتیاج به حمایت بنیاد علوی و بنیاد مستضعفان داریم.
استاندار، حضور هلدینگ‌هایی در بحث تولیدات دامی، لبنی و گیاهی در شهرستان لنده را ضروری دانست و افزود: این شهرستان در زمینه تولید عسل از ظرفیت و پتانسیل‌های بالایی برخوردار است.
احمدی ابراز داشت: شهرستان لنده در زمینه گردشگری از ظرفیت بالایی برخوردار است که نیاز به حمایت همه جانبه دولت و بنیاد علوی دارد.
استاندار گفت: شهرستان لنده در زمینه تولید عسل دارایی پتانسیل های بالایی می باشد که نیاز به مستقرشدن  هلدینگ صنایع غذایی دارد.
استاندار تاکید کرد: در پروژه مهم پل تراب که شهرستان لنده را به مرکز استان وصل و از بن بست خارج می ‌کند احتیاج به حمایت بنیاد علوی و بنیاد مستضعفان داریم.
ج/238
 
مشاهده اخبار بیشتر
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما