اخبار استانداری
17بهمن1397

.83 پروژه و طرح عمرانی و اقتصادی به مناسبت دهه فجر در شهرستان بویراحمد افتتاح و کلنگ زنی شد

پنج طرح و پروژه با حضور استاندار کهگیلویه وبویرحمد، زارعی نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی، نوراله زاده مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کشور، نظری معاون سیاسی و امنیتی، گوهرگانی معاون امور اقتصادی، فیلی معاون امور عمرانی استانداری، نوروزی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، کناری فرماندار بویراحمد، جمعی از مدیران استانی و شهرستانی افتتاح و کلنگ زنی شد.
استاندار کهگیلویه وبویراحمد با تبریک دهه فجر چهلمین سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری و تبریک آغاز پنجمین دهه پیروزی انقلاب، اعتبارات این تعداد طرح و پروژه را افزون بر 2 هزار و 500 میلیارد ریال بیان کرد.
علی محمد احمدی گفت: این طرح ها و پروژه ها در راستای تداوم خدمات 40 ساله انقلاب و نظام، هدیه دیگر انقلاب به مردم این شهرستان است. 
استاندار در آیین کلنگ زنی طرح گاز رسانی به 25 روستای منطقه تنگ سرخ و روستاهای منطقه دلی خمسیر با یکهزار و 774 خانوار و اعتبار 10 میلیارد و 335 میلیون ریال، گفت: طرح ها و پروژه های اقتصادی و عمرانی این شهرستان بیش از 2 هزار و 500 شغل بطور مستقیم و غیرمستقیم ایجاد می کند.
احمدی ابراز داشت از مجموع پروژه ها و طرح های شهرستان بویراحمد، تعداد 59 پروژه با اعتبار یکهزار و 241 میلیارد ریال و اشتغالزایی 621 نفر در بخش عمرانی است.
به گفته استاندار از مجموع پروژه های عمرانی، 46 پروژه با اعتبار 834 میلیارد ریال افتتاحی و 13 پروژه با اعتبار 408 میلیارد ریال کلنگ زنی می باشد.
احمدی ابراز داشت: از مجموع پروژه ها 24 طرح با اعتباری بیش از یکهزار و 259 میلیارد ریال در بخش اقتصادی است.
استاندار بیان کرد: از این تعداد 17 طرح افتتاحی و هفت طرح کلنگ زنی می باشد.
وی، بهسازی و آسفالت راه های روستایی با اعتبار 31 میلیارد و 500 میلیون ریال، کمپ اسکان یاسوج با اعتبار 16 میلیارد ریال، بهسازی جاده سیمان -بی خاتونین با 21 میلیار ریال، بازسازی و توسعه بخشی از شبکه آب شرب شهر یاسوج و روستاهای اقماری با اعتبار 80 میلیار ریال را از طرح های افتتاحی برشمرد.
احمدی، توسعه برق در منطق کاشانی و طالقانی یاسوج با 11 میلیارد ریال، بازسازی و توسعه آب شرب چیتاب با 15 میلیارد ریال و ساختمان اداری کمیته امداد امام (ره) با 70 میلیارد ریال را از جمله طرح های افتتاحی نام برد. 
استاندار، مدرسه 9 کلاسه مسکن مهر سروک با اعتبار20 میلیارد ریال، مدرسه ابتدایی شش کلاسه شهید موسوی سپیدار با هشت میلیارد ریال، لکه گیری و روکش آسفالت یاسوج- سپیدار با اعتبار11 میلیارد ریال، 40 هکتار آبیاری قطره ای، 2 سالن ورزشی دانش آموزی در مارگون و نقارخانه با 22 میلیارد ریال، خدمات شهری مادوان با 13 میلیارد ریال از طرح ها و پروژه های افتتاحی برشمرد.
احمدی، افتتاح 751 واحد مسکن مهر در یاسوج با 370 میلیارد ریال اعتبار را از دیگر پروژه های افتتاحی شهرستان بویراحمد عنوان کرد.
استاندار، کارخانه آریا شیمی نوتاش یاسوج با سرمایه ‌گذاری 80 میلیارد ریال و اشتغالزایی  20 نفر و تولید کننده متیل استات خام وغلیظ، اتیل استات، بوتیل استات، ایزوبوتیل استات و متیلات را از طر ح های افتتاحی بیان کرد. 
وی، روشنایی مسیر سه راهی دشتروم به تنگاری با اعتبار 12 میلیارد ریال، ایمن سازی خروجی شهر یاسوج- تل خسرو- پلیس راه با اعتبار 45 میلیارد ریال، سه پروژه جاده عشایری با اعتبار9 میلیارد ریال و چندین پروژه ساماندهی گلزار شهدا از جمله طرح ها و پروژه های کلنگ زنی اعلام کرد.
استاندار گفت: طرح گاز رسانی به 25 روستای منطقه تنگ سرخ و روستاهای منطقه دلی خمسیر با  یکهزار و 744 خانوار و اعتباری بیش از 10 میلیارد و 335 میلیون ریال از مهمترین طرح های کلنگ زنی است. 
احمدی در آیین کلنگ زنی طرح گاز رسانی روستایی در مسجد روستای تنگ سرخ با بیان اینکه، همه تلاش ها بر افتتاح طرح ها و پروژه ها می باشد تا کلنگ زنی ها، گفت: در بخش طرح ها و پروژه های در حال اجرا هم سعی بر این است، آنهایی که پیشرفت فیزیکی بالا و در زندگی مردم تاثیر زیادی دارند، افتتاح شوند.
وی تصریح کرد: دهه مبارک فجر فرصت ارزشمندی است تا دستاوردها و خدمات چهل ساله انقلاب اسلامی تبیین شود و باید از این فرصت نهایت بهره برداری را به عمل آورد.
استاندار تاکید کرد: مسئولین استانی و شهرستانی به مناطق مختلف سرکشی کنند و از نزدیک مشکلات مردم را از زبان خودشان بشنوند و نسبت به رفع آنها برنامه ریزی و اقدام نمایند.
ج/238
 
مشاهده اخبار بیشتر
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما