اخبار استانداری
12اسفند1397

.احداث مجتمع فرهنگی و تربیتی و برگزاری همایش خیرین مدرسه ساز مورد تاکید است

علی محمد احمدی در شورای آموزش و پرورش استان گفت: هرگونه کمک وهمکاری در احداث مجتمع فرهنگی و تربیتی در یاسوج وهمایش خیرین مدرسه ساز در استان مورد تاکید است.
استانداربه جانمایی برای احداث مجتمع فرهنگی تربیتی و مهارت آموزی دانش آموزی استان در یاسوج و تامین منابع مالی آن از مرکز کشور تاکید کرد و افزود: این مجتمع می تواند برای برگزاری برنامه های مختلف دانش آموزی علاوه بر استان محلی فرا استانی به خصوص منطقه جنوب کشور باشد.
رئیس شورای آموزش و پرورش استان در رابطه با برگزاری بیست یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان هم گفت: این جشنواره بسیار مهم است و در نیمه اول اردیبهشت ماه سال 98 برگزار گردد.
احمدی تصریح کرد: برنامه ریزی برای جذب خیرین استانی بخصوص ملی از جمله فرزندان این استان که در سطح ملی توانایی کمک و یا معرفی افراد خیر را دارند از هم اکنون به عمل آورده شود.
استاندار با بیان اینکه، شرکت ها و بانک ها که توانایی مالی در کمک و احداث مدرسه در این استان را دارد دعوت شوند، گفت: دستگاه های اجرایی و مدیران بانک های استانی در این رابطه از دستگاه مرکزی خود درخواست مشارکت و کمک کنند.
احمدی با اشاره به اینکه، پیش از این هم با برخی از مسئولین ملی و بانک ها در این رابطه صحبت شده است، بیان کرد: بسته ای از نیازها به لحاظ کلاس درس، آزمایشگاه ها، خوابگاه های شبانه روزی و هنرستان ها برای ارائه در جشنواره تهیه شود.
استاندار به آینده نگری در احداث فضاهای آموزشی اشاره کرد و ابراز داشت: نیازها با توجه به شرایط ثبات، پایداری و رشد جمعیتی در هر منطقه از استان برای احداث فضاهای آموزشی مطالعه شده و کارشناسی شده باشد.
احمدی به مسئله برگزاری جشنواره خیرین مدرسه ساز شهرستان های استان هم اشاره کرد و افزود: می توانیم در مقیاس کوچکتر جشنواره های شهرستانی خیرین مدرسه ساز را در سطح همه شهرستان ها در طول سال داشته باشیم.
مدیرکل آموزش و پرورش استان هم گفت: در پنج سال اخیر افزون بر 800 میلیارد ریال در جشنواره های خیرین مدرسه ساز استان  تعهد شد که تاکنون بیش از 70 درصد آن محقق شده است.
زارع پور افزود: هم اکنون 64 پروژه مدرسه سازی با 292 کلاس درس با اعتبار 447 میلیارد ریال با مشارکت خیرین مدرسه ساز در استان در دست ساخت است.
وی اظهار داشت از سال آینده جشنواره خیرین مدرسه ساز در سطح شهرستانی درمناطق مختلف استان برگزار و منابع آن در خود آن منطقه هزینه خواهد شد.
در این نشست مصوبات جلسه قبل و موضوع احداث فضای آموزشی جایگزین مدرسه میدان هفت تیریاسوج توسط اداره کل اوقاف و امور خیریه استان، گرامی داشت هفته شوراهای آموزش و پرورش و طرح انسداد مبادی بی سوادی مورد بررسی قرار گرفت. 
ج/238

 
 
مشاهده اخبار بیشتر
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما