اخبار استانداری
13اسفند1397

.برنامه اقتصادی و توسعه 455 روستای استان بررسی شد

طرح اقتصادی، اشتغال و توسعه روستایی 455 روستای بالای 20 خانوار استان در شورای برنامه ریزی استان برای اجرا بررسی شد.
استاندار کهگیلویه وبویراحمد در شورای برنامه ریزی و توسعه استان گفت: این طرح از جمله برنامه های ششم توسعه کشور است و براساس آن سالانه باید 91روستای استان در قالب این طرح قرار بگیرند. 
وی با بیان اینکه، این طرح با تکیه بر استعدادها و قابلیت های بومی و با مشارکت مردم، کمک تسهیلات بانکی و حمایت دولت است، اظهار داشت: این طرح با هدف توانمندسازی روستاها، راهکارهای ایجاد اشتغال و تولید و درصدد ایجاد درآمد پایدار در روستاها اجرا می شود.
استاندار با اشاره به اینکه، برای اجرای این طرح از داشته ها و کارهای مطالعاتی، طرح مشاوره ای و برنامه آمایش کمک می گیریم، تاکید کرد: وقتی که دولت امکانات و خدمات را به روستاها برده است باید کار، تولید و اشتغال نیز رونق بگیرد.
احمدی با بیان اینکه، دولت پنج هزار میلیارد ریال اعتبار روستایی کم بهره به این استان اختصاص داده است وحتی تا سقف تا 150 میلیارد ریال هم در یک روستا می توان سرمایه گذاری کرد گفت: باید شرایط را کاملا بررسی و تسهیلات را مدیریت و در جای خودش و هدفمند هزینه کرد.
در این نشست طرح اقتصادی، اشتغال و توسعه ویژه روستایی شهرستان های بویراحمد، چرام و باشت با حضور مشاورین این طرح مورد بررسی قرار گرفت.
استاندار از مدیران دستگاه های اجرایی و فرمانداران این شهرستان ها خواست که در مدت پنج روز آینده نقطه نظرات و پیشنهادات خود را به سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان جهت اعمال آن توسط مشاور در این طرح ها اعلام کنند.
همچنین سه طرح تولیدی و اشتغالزا شامل کارخانه تولید گچ، کارگاه تولید تیرچه و بلوک و یک مجتمع گردشگری بررسی و با کلیات آن موافقت شد.
ج/238
 
مشاهده اخبار بیشتر
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما