اخبار استانداری
13اسفند1397

.قابلیت بخشی و توانمندسازی افراد تحت پوشش مورد توجه باشد

علی محمد احمدی در دیدار مدیران و شورای مدیران کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گفت: همه توان و تلاش ها براین باشد که طرح قابلیت بخشی و توانمندسازی افراد تحت چتر حمایتی این نهاد، برخوردار از چشمه مالی و تولید پایدار شود.
وی با بیان اینکه با اعطای تسهیلات رونق، فراگیر و اشتغال روستایی در کنار آموزش ها و مشاوره فعالیت های تولیدی، اشتغال و توانمندسازی ایجاد شود، تاکید کرد: باید ساز و کاری اجرا شود که با مدیریت درست منابع  و جلوگیری ازهدر روی آن فعالیت ها هدفمند و خروجی محور باشند.
استاندار با اشاره به اینکه، 600 میلیارد ریال تسهیلات امسال در حوزه کمیته امداد امام (ره) استان به بیش از سه هزار طرح پرداخت شده و اشتغال زایی و توانمدسازی برای این تعداد خانوار ایجاد شده است حرکت سازنده ای در استان می باشد، گفت: این حرکت باید با برنامه های جدیدتری و با شدت و شتاب بیشتر و هدفمندتر در سال آینده ادامه یابد.
احمدی با اشاره به اینکه، این استان در حوزه اشتغال روستایی و کمیته امداد امام (ره) در میان استان های کشور رتبه برتر را دارد، تاکید کرد: نگاه ها به این است که منابع و تسهیلاتی که دولت در شرایط سخت کنونی برای اشتغال در این بخش در نظر گرفته است منجر به نتیجه شود و اشتغال زایی پایدار داشته باشد.
استاندار با بیان اینکه، باید به عزت نفس افراد و خانواده ها و به توانمند سازی، خودکفایی افراد، خود باوری و اعتمادسازی آنها توجه شود، افزود: حمایت از ایتام به صورت جدی در دستور کار باشد و این موضوع در شورای اداری استان مورد تاکید قرار خواهد گرفت.
احمدی با تبریک هفته احسان و نیکو کاری به جذب خیرین بیشتری در حوزه ایتام و حمایت های جانبی در بخش های مختلف به افراد تحت پوشش به متولیان این نهاد تاکید کرد و گفت: جشنواره ای مانند جشنواره خیرین مدرسه ساز در این رابطه در استان تدارک دیده شود. 
استاندار تصریح کرد: از آن جایی که سال گذشته کمک های مردمی و مشارکتی به این نهاد افزون بر 230 میلیارد ریال بوده و در 11 ماه امسال این عدد با 30 درصد افزایش همراه است نشان از خیر بودن مردم شریف این استان می باشد. 
احمدی خاطرنشان کرد با توجه به اینکه هفته احسان و نیکوکاری را در پیش داریم، مردم عزیز و خیرخواه استان ومسئولین بتوانند مشارکت خوبی در حمایت از افراد تحت پوشش این نهاد داشته باشند.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان هم گفت: امسال 2 هزار خانوار و 12 هزار دانش اموز و 15 هزار خانم سرپرست خانواده تحت چتر حمایتی این نهاد قرار گرفتند.
قباد مبشری افزود: امسال کمیته امداد امام (ره)استان 40 پروژ افتتاح کرد و یکهزار واحد مسکن تعمیری و احداثی داشت.
وی اظهار داشت: در هفته احسان و نیکوکاری در استان 81 پایگاه سیار و ثابت داریم و از 16 اسفند ماه جاری کار جمع آوری کمک های مردمی در مصلی ها، مدارس و مکان ها براساس برنامه زمانبندی آغاز می شود.
وی یادآور شد: سال گذشته در این هفته 23 میلیارد ریال کمک های نقدی و غیرنقدی در استان داشتیم و امیدواریم با مشارکت حوب مردمی این کمک ها امسال رشد بیشتری داشته باشند.
ج/238
 

عكس هاي مرتبط :


مشاهده اخبار بیشتر
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما