اخبار استانداری
15اسفند1397

.651 پرسنل ایثارگر استان تبدیل وضعیت می شوند/همه مطالبات دستگاه های اجرایی از بنیاد شهید را پیگیری می کنیم/22 اسفند روز شهید اعلام شده است

جعفر گوهر گانی در چهارمین جلسه  شورای هماهنگی امور ایثارگران استان گفت: 651 پرسنل ایثارگر دستگاه های اجرایی این استان بر اساس قانون خدمات رسانی به جامعه ایثارگری و در قالب قراردادی، شرکتی یا پیمانی به زودی تبدیل وضعیت می شوند.
وی با بیان اینکه، اسامی و اطلاعات مربوط به این افراد هر چه زودتر از سوی دستگاه های اجرایی استان ارائه شود، تصریح کرد: برخی دستگاه های اجرایی استان تلاش و اقدام لازم را در این زمینه انجام نداده اند که پذیرفتنی و قابل توجیه نیست. 
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری، خواستار تشکیل بانک اطلاعاتی جامعه ایثارگری این استان در تمامی عرصه ها به ویژه در زمینه وضعیت استخدامی آنها برای پیگیری و رایزنی بهتر شد.
 گوهرگانی بیان کرد: دانشگاه های استان میزان شهریه معوق دانشجویان شاهد و ایثارگر این استان را برای پیگیری از طریق بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور ارائه دهند.
وی عنوان کرد: اداره کل آموزش و پرورش استان نیز چنین اقدامی را برای شهریه معوق، هزینه رفت و آمد و کلاس های تقویتی دانش آموزان شاهد و ایثارگر این استان به عمل آورد.
گوهرگانی ابراز داشت: سایر دستگاه های اجرایی استان نیز اقدام به جمع بندی و ارائه مطالبه ها و معوقات جامعه ایثارگری در حوزه کاری خود کرده تا در مرکز استان و یا کشور پیگیری شود. 
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری بر همکاری دستگاه های اجرایی این استان برای عمل به تعهدات خود مبنی بر جذب فرزندان شهدا و ایثارگران استان در طرح کارورزی و پرداخت به موقع حقوق آنان تاکید کرد.
گوهرگانی اظهار داشت: مطالبات بیمه ای و هزینه دارو و درمان پرسنل ایثارگر دستگاه های اجرایی استان از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران این استان تامین و پرداخت شود.
وی  تاکید کرد: مدیران اجرایی و نمایندگان امور ایثارگران نهادهای دولتی استان وقت و انرژی بیشتری برای پیگیری مطالبه ها و رفع مشکلات جامعه ایثارگری این استان صرف کنند تا حق آنها ضایع نشود و به مطالبه هایی که بر اساس قانون برای آنان تعیین شده دست یابند.
وی با اشاره به نامگذاری 22 اسفندماه هر سال به عنوان روز شهید، ابراز داشت: دستگاه های اجرایی استان در این روز از پرسنل عضو جامعه ایثارگری خود تجلیل کنند.
گوهرگانی با گله مندی از عدم حضور رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران استان در این جلسه تاکید کرد: بیش از این باید به فکر جامعه ایثارگر استان بود و توجه بیشتری به مسائل، مشکلات و مطالبات آنها داشت و در مرکز کشور این مشکلات را رصد کرد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری تاکید کرد: مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان تلاش زیادی در عرصه کاری دارند اما بیشتر از این می توان مسائل و مشکلات جامعه ایثارگر را دنبال و برطرف کرد.
مشاور استاندار در امور ایثارگران استان نیز گفت: دولت تدبیر و امید اقدام های مهمی در حوزه ایثارگران انجام داده و رئیس جمهوری نیز دستور ابلاغ و اجرای قانون جامع خدمات رسانی به جامعه ایثارگری را صادر کرد.
سید محمود داربام اظهار داشت: سند راهبردی خدمات رسانی به رزمندگان کشور به تازگی تدوین شده و تا خردادماه 1398 نیز ابلاغ نهایی می شود که بیانگر توجه جدی دولت تدبیر و امید به این قشر است.
وی افزود: پاداش پایان خدمت ایثارگران شاغل استان تا سال 1395 به طور کامل پرداخت شده است.
داربام بیان کرد: سال 1392 تاکنون قانون پرداخت یک نوبت تسهیلات ازدواج به فرزندان پرسنل ایثارگر از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اجرا نشده که دلیل اصلی آن نیز تأمین نشدن اعتبار مورد نیاز از سوی بنیاد شهید کشور است.
وی عنوان کرد: اختصاص 25 درصد سهمیه جذب نیروی انسانی به صورت قراردادی، شرکتی یا پیمانی در دستگاه های اجرایی یک قانون بوده و نهادهای دولتی استان ملزم به اجرای آن هستند.
داربام ابراز داشت: هر کدام از دستگاه های اجرایی که برای عمل به این قانون کوتاهی کنند با مدیران آنها برخورد جدی خواهد شد.
سرپرست شعب بانک ملی استان هم گفت: این بانک 360 میلیارد ریال تسهیلات مسکن به همه افراد ایثارگر معرفی شده در سال جاری پرداخت کرده است.
منصور دانش آموز افزود: سهمیه جذب 25 درصد نیرو ایثارگر در این بانک کاملا رعایت شده است.
به گفته وی، به همه افراد ایثارگر معرفی شده برای وام ازدواج به این بانک، پرداخت صورت گرفته و مبلغ این تسهیلات امسال از  300 میلیون ریال برای هر زوج ایثارگر به 600 میلیون ریال برای سال آینده افزایش یافته است.
ج/238
 

عكس هاي مرتبط :


مشاهده اخبار بیشتر
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما