اخبار استانداری
18اسفند1397

.دولت با استانی شدن انتخابات موافق است/ تاکید رئیس جمهوری بر تکریم و رفع مشکلات جامعه ایثارگران 

معاون پارلمانی رئیس جمهور با حضور احمدی استاندار کهگیلویه وبویراحمد با حضور در منزل شهید کرامت ایزدپناه با خانواده این شهید جلیل القدر دیدار کرد.
حسینعلی امیری شامگاه جمعه وارد شهر یاسوج شد و در دیدار با خانواده شهید ایزدپناه با بیان اینکه، امنیت کنونی ما بخاطر جانفشانی شهداست، گفت: سرکشی و دیدار از خانواده های شهدا و ایثارگران امروزه به یک برنامه راهبردی و از رویکردهای اساسی دولت تدبیر و امید و شخص رئیس جمهوری تبدیل شده است.
وی با بیان اینکه، امنیت، اقتدار وعزت ایران مدیون جانفشانی شهداست، افزود: اگر امروز در کشور امنیت و آرامشی است، نتیجه فداکاری شهداست.
امیری تاکید کرد که حامل پیام ارادت رئیس جمهوری به خانواده معزز شهیدان و مردم ولایتمدار، وفادار، سلحشور و قدرشناس استان کهگیلویه وبویراحمد هستم.
وی  با بیان اینکه، تاکید رئیس جمهوری بر تکریم و رفع مشکلات جامعه ایثارگران است با اشاره به موارد مطرح شده توسط خانواده شهید ایزدپناه، گفت: مشکلات مطرح شده در این راستا پیگیری خواهد شد.
وی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه، دولت با استانی شدن انتخابات موافق است، افزود: لایحه جامع انتخابات در هشتم بهمن ماه ۹۷ با یک فوریت تقدیم مجلس گردید و با طرح استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی مقارن شد.
امیری با بیان اینکه در لایحه جامع انتخابات در راستای استانی شدن مصوبه‌ ای نداشتیم، ابراز داشت: بررسی لایحه جامع انتخابات که محصول یک دوره چندین ساله کار کارشناسی است در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار می ‌گیرد.
امیری با اشاره به اینکه از ویژگی‌های این لایحه، شفاف سازی منابع هزینه‌های انتخاباتی، مشخص شدن مرز نظارت و اجراست، گفت: در این خصوص به احزاب توجه خاصی شده و امتیازاتی به بانوان در این لایحه داده شده است.
امیری افزود: وحدت رویه برای انتخابات‌های مختلف در این لایحه دیده شده و مدت رسیدگی به صلاحیت نامزدهای انتخاباتی افزایش پیدا کرده است.
وی تصریح کرد: همچنین لایحه مدیریت تعارض منافع در راستای بیانات رئیس جمهوری بوده و در کمیسیون‌های تخصصی دولت در حال بررسی کارشناسی قرار دارند.
حسینعلی امیری در دیدار با آیت الله ملک حسینی نماینده ولی فقیه در استان و نماینده مردم کهگیلویه وبویراحمد در مجلس خبرگران رهبری هم گفت: در یک نبرد تمام عیار اقتصادی قرار داریم و آن چیزی که نظام را از تنگناهای ایجاد شده توسط دشمنان عبور می‌دهد، اعتماد مردم، امید مردم و جلوگیری از ریزش سرمایه‌های اجتماعی است.
وی تصریح کرد: طی ۴۰ سال گذشته در هر جایی که مشکل بوده، همه در کنار همدیگر بودند و اعتماد و اطمینان وجود داشته است.
امیری با بیان اینکه، وزارت خزانه داری آمریکا نقش اتاق جنگ را در تحریم‌ها دارد، عنوان کرد: این حوزه تعداد نیروها را افزایش داده و به دنبال این هستند که مردم ما را ناامید کنند و با اقدامات خصمانه اهداف شوم خود را اجرایی نمایند که به خواست خدا دشمنان ناامید خواهند شد.
معاون پارلمانی رئیس جمهور ابراز داشت: باید کارها را با تدبیر و عقلانیت انجام دهیم و در این شرایط تقویت سرمایه‌های اجتماعی با ایجاد اعتماد در میان مردم ضروری است و این مهم یک ضرورت اجتناب ناپذیر است.
امیری با اشاره به تهیه لایحه در حوزه شفافیت قانونی و با بیان اینکه، اولین موضوع در قانون نویسی، نیازسنجی واقعی است، عنوان داشت: در حوزه اجرا رئیس جمهور نیز بر شفاف سازی تاکید دارد.
امیری با اشاره به تهیه لایحه‌ ای در حوزه شفافیت، ابراز داشت: تلاش می ‌شود این لایحه به زودی به مجلس فرستاده شود.
امیری با بیان اینکه به دنبال حل ساختاری مشکلات هستیم و تحقق اهداف همکاری مجلس، قوه قضائیه و مردم را طلب می‌ کند، گفت: این مهم بخشی از تحقق اهداف فرهنگ سازی را طلب می ‌کند و باید همکاری مردمی را داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه، آیت الله سیدشرف الدین ملک حسینی یک ظرفیت بزرگ برای کهگیلویه و بویراحمد و استان فارس محسوب می‌شود، عنوان داشت: فقدان آیت الله سید کرامت الله ملک حسینی یک ضایعه بزرگ بود و جبران نمی‌ شود.
معاون پارلمانی رئیس جمهور بر مرقد مطهر امامزاده شاه قاسم(ع) حضور یافت و پس از زیارت این امامزاده عظیم الشأن با حضور بر سر مزار آیت الله العظمی ملک حسینی با ذکر فاتحه ‌ای یاد این فقیه مجاهد را گرامیداشت.
ج/238
 

عكس هاي مرتبط :


مشاهده اخبار بیشتر
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما