اخبار استانداری
18اسفند1397

.لایحه مدیریت تعارض منافع بزودی تقدیم مجلس می شود

حسینعلی امیری با حضور احمدی استاندار در دیدار با آیت الله ملک حسینی نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری گفت: دولت لایحه ای راجع به شفافیت و مدیریت تعارض منافع در خدمات عمومی را تهیه کرده است که به زودی تقدیم مجلس می شود.
وی افزود: در این لایحه همه افراد مشمول موظف شده اند در موقعیت تعارض منفعت از هرگونه اظهارنظر، مشاوره، دستور دادن، رأی دادن، اشتغال، نظارت، حسابرسی، کارشناسی، نمایندگی اعم از قضایی و غیرقضایی، داوری، امتحان، برگزاری مسابقه و محاسبه خودداری کنند؛ در غیر این صورت، هرگونه اقدام چنین افرادی علاوه بر بی اعتباری، ممکن است مسئولیت کیفری، حقوقی و اداری برای آنها به همراه داشته باشد.
به گفت امیری، لایحه مدیریت تعارض منافع در خدمات عمومی یکی از لوایح مهم و اثرگذار است که می تواند نقش مهمی در آینده داشته باشد.
وی اظهار داشت: عاملی که می تواند نظام را از مشکلات موجود عبور دهد، جلوگیری از ریزش سرمایه های اجتماعی، اعتماد و امید مردم است.
معاون پارلمانی رئیس جمهوری افزود: تقویت سرمایه های اجتماعی در حال حاضر یک ضرورت انکارناپذیر است و بسیاری از مشکلات کشور معطوف به قانون است.
امیری با اشاره به اینکه در زمینه اجرا مشکل زیادی وجود ندارد، بیان کرد: در موضوع اصول قانون نویسی اولین نکته، نیازسنجی واقعی است.
وی با با بیان اینکه انسان نیازمند ناظر است، عنوان کرد: مردم باید با احساس وظیفه و مطالبه گری بر کارها نظارت کنند و در این بخش نیاز به فرهنگ سازی بیشتری است.
معاون پارلمانی رئیس جمهوری تصریح کرد: قانون گذاری، قانون نویسی و تصویب آن سه مقوله متفاوت هستند و برای حل ساختاری مشکلات، دولت نیاز به همکاری مجلس، قوه قضائیه و مردم دارد.
امیری با بیان اینکه، همکاری ائمه جمعه به رفع مشکلات کمک خواهد کرد، ابراز داشت: کشور در حال حاضر درگیر یک نبرد تمام عیار اقتصادی و رسانه ای است و ضرورت موضوعات مطرح شده بسیار زیاد است.
نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: کهگیلویه و بویراحمد حرکت توسعه را دیر شروع کرده است و ضروری است رئیس جمهوری و دیگر متصدیان عنایت ویژه به این استان داشته باشند.
آیت‌الله سید شرف‌الدین ملک ‌حسینی اظهار داشت: پس از انقلاب خدمت ها به استان زیاد بوده است اما کهگیلویه و بویراحمد نیاز به حمایت بیشتری دارد.
ملک ‌حسینی با اشاره به ضرورت قانون گذاری در کشور بیان کرد: نفع قانون ها نباید مختص به قانونگذار و رفع نیازهای شخصی آنان باشد.
ملک ‌حسینی تصریح کرد: داشتن ژست عدالت به جای خود آن مفسدان را در پشت لایه ها پنهان و فساد را در جامعه عمیق تر می کند.
ج/238
 
مشاهده اخبار بیشتر
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما