اخبار استانداری
19اسفند1397

.بسترسازی اشتغال در روستاهای در معرض اعتیاد/برنامه های میدانی وعملیاتی در مبارزه با اعتیاد در 98

علی محمد احمدی دریازدهمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، افزود: بسترسازی برای اشتغال در روستاهای در معرض خطر اعتیاد در برنامه کاری دستگاه های اقتصادی استان قرار می گیرد.
احمدی اظهار داشت: در روستاهای پرخطر و در معرض اعتیاد و مواد مخدرعلاوه بر برنامه های آموزشی، فرهنگی، مشاوره ای برای افزایش آگاهی و فرهنگسازی در مبارزه با اعتیاد؛ ایجاد بسترهای اشتغالزا، برنامه ریزی برای فضاهای ورزشی، طرح های هادی و توسعه دیده خواهد شد.
استاندار با بیان اینکه، اعتیاد حربه دشمن در کنار تهدیدات اقتصادی وفشارهای روحی و روانی فضای مجازی است و سطح بندی روستاهای استان در این خصوص را مورد تاکید قرار داد. 
احمدی تاکید کرد: سطح بندی مناطق کم خطر در معرض خطر و پرخطر به لحاظ قرار گرفتن در معرض مواد مخدر و اعتیار اقدامی است که برای برنامه ریزی ها مدنظر قرار گیرد.
استاندار ابراز داشت: اگر در سال جاری میزان کشفیات مواد مخدر استان حدود پنج تن می باشد و رشد بالایی دارد، نشان از توجه بیشتر به مسئله ورود، توزیع و گرایش به این مواد خواهد بود.
وی اظهار داشت: هر چند این میزان کشفیات در استان به دلیل ترانزیت این مواد از منطقه جنوب به دیگر کشورهاست و ما به لحاظ اخلاقی مانع می شویم و در این راه شهید می دهیم، اما وقتی ورودی ها و حجم کشفیات به استان زیاد است، قطعا بخشی از آن در استان می ماند و دسترسی به آن بیشتر می شود.
استاندار با بیان اینکه، برنامه ها در مبارزه با مواد مخدر، حوزه اعتیاد و معتادین در 98 میدانی و عملیاتی تر خواهند شد، افزود: همه دستگاه های اجرایی، فرهنگی، امنیتی و بخصوص متولیان امر در این رابطه با هم افزایی پای کار خواهند آمد.
احمدی تاکید کرد: انتظار است این مسئله با حساسیت بیشتری مورد توجه باشد وتصمیم گیری برای برنامه های سال نو همراه با پیشنهادات، ایده ها، راهکارهای کاربردی تر، کارشناسی تر و مطالعه شده و دقیق تر همراه با برنامه ها و ابزارهای بازدارنده تر از سوی اعضای شورای هماهنگی ارایه شود.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان هم گفت: سال گذشته افزون بر پنج هزار کیلوگرم انواع مواد مخدر در این استان کشف شد که نیازمند برنامه ریزی و توجه بیشتر به این موضوع است.
سیدناصر رضایی افزود: برنامه های آموزشی و مشاوره ای در کنار فعالیت های نظارتی و بازرسی  در مکان های پرخطر استان بسیار ضروری است و در این زمینه با توصیه استاندار اقدامات عملی خوبی انجام شده است. 
وی اظهار داشت: در سال جاری این شورا 97 مصوبه داشت که 90 مصوبه آن اجرایی شده است.
ج/238
 
مشاهده اخبار بیشتر
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما