اخبار استانداری
20اسفند1397

.تحت هیچ شرایطی از چارچوب های ایمنی و امنیت مردم عدول نشود/سلامت و بهداشت مردم تحت هیچ ملاحظه ای قرار نگیرد

علی محمد احمدی در نشست شورای سلامت استان تاکید کرد: تحت هیچ شرایطی از چارچوب های ایمنی و امنیت مردم عدول نشود.
استاندار با بیان اینکه، شورای سلامت مرجع اصلی امنیت بهداشتی وغذایی استان است، تاکید کرد: تمهیدات لازم برای تحقق مصوبات این شورا به عمل آورده شود و وظایف هر دستگاه که در دستور کار شورا مشخص شده به نحوه مطلوب اجرایی و عملی شود.
استاندار با بیان اینکه، مراقبت های بهداشتی و سلامت مردم در صدر برنامه های این حوزه باشد، تاکید کرد: سلامت و بهداشت مردم تحت هیچ ملاحظه ای قرار نگیرد.
احمدی به موضوع دکل های مخابراتی در مدارس اشاره کرد و گفت: با تحقیق و بررسی و براساس میزان آسیب ها، نسبت به موضوع، تصمیم لازم گرفته شود.
استاندار در خصوص عرضه سنتی شیر و فرآورده های لبنی به کنترل کیفی و بهداشتی آن به لحاظ سلامت دام، شبکه انتقال و مکان توزیع وعرضه آن تاکید کرد.
احمدی گفت: کیوسک هایی که بودن مجوز در مکان ها بخصوص در کنار مدارس اقدام به توزیع و عرضه مواد غذایی می کنند باید مجوز لازم را از دستگاه مرتبط دریافت کنند.
وی تاکید کرد: کیوسک هایی هم که مجوز دارند و اقدام به عرضه غیرمجاز وغیربهداشتی مواد غذایی می کنند، مورد نظارت قرار بگیرند.    
احمدی بیان کرد: موضوع انتقال و تخلیه تانکرهای فاضلاب خانگی در منطقه دوپشته دشتروم در جلسه ای با مسئولین مربوطه و بهداشتی  بررسی و در نشست بعدی شورای سلامت و امنیت غذایی استان تصمیم نهایی اتخاذ شود.
استاندار تاکید کرد: عرضه هرگونه مواد غذایی در استان اعم از گوشت قرمز، مرغ، ماهی، میگو و نوشیدنی ها باید تحت نظارت قرار گیرد و همراه با رعایت کامل مسائل بهداشتی باشد.
احمدی اظهار داشت: با توجه به نزدیک بودن ایام نوروز باید زباله ها و نخاله های موجود در مبادی ورودی و خروجی شهرهای استان هر چه زودتر از سوی شهرداری های 17 گانه این استان جمع آوری شوند.
وی بر زمینه سازی لازم برای استقبال گرم از مسافرین و گردشگران نوروزی و مهیا کردن اقلام مورد نیاز و خدمات به آنها به همه مسئولین اجرایی و امنیتی تاکید کرد.
ج/238

 
مشاهده اخبار بیشتر
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما