اخبار استانداری
21اسفند1397

.در بحث اشتغال از برترین های کشور هستیم/به دنبال خلق ثروت با تولید و اشتغال در استان باشیم

علی محمد احمدی در شورای اشتغال و سرمایه گذاری استان گفت: در بخش ایجاد اشتغال روستایی، فراگیر، خانگی و رونق تولید از استانهای برتر کشور هستیم و باید این تلاش را با شتاب بیشتری در 98 ادامه دهیم.
استاندار با بیان اینکه در گام نخست حفظ شرایط موجود حوزه اقتصادی، تولید و اشتغال با تسهیل امور وتلاش در رفع موانع واحدهای تولیدی از جمله برنامه کاری است، افزود: بهبود و توسعه واحدهای تولیدی و ایجاد فرصت های جدید اشتغال زا گام دوم برنامه های اقتصادی استان است.
استاندار با اشاره به اینکه دولت 12 هزار میلیارد تومان اعتبار برای اشتغال روستایی در نظر گرفته است، اظهار داشت: استان ما از این تسهیلات سهم خوبی دارد و خوب جذب کرده و باید این روند بدون انحراف در ایجاد اشتغال پایدار شتاب بیشتری بخود گیرد.
احمدی به شناسایی ظرفیت های جدید در تولید، اشتغال و حرکت به سمت آموزشهای نو، هدفمند و کاربردی در همه بخش های مختلف استان برای سال آینده تاکید کرد. 
استاندار تصریح کرد: اگر بخواهیم به لحاظ شرایط کاری، فعالیت و تلاش در ایجاد اشتغال و رونق تولید در سطح ملی خودمان را بسنجیم در شرایطی خوبی هستیم و آغاز کرده ایم اما به لحاظ موقعیت استان وجایگاه آن نسبت به تولید و اشتغال در سطح ملی عقب هستیم و باید تلاش کنیم.
احمدی با بیان اینکه باید به دنبال خلق ثروت باشیم و در مرکز کشور پیگیر تجهیز منابع و اعتبار و در استان به دنبال تبدیل آن به تولید، درآمد و ارزش افزوده باشیم، گفت: تقویت منابع به معنای پول پاشی نیست بلکه به هدف برخورد کردن منابع است. 
استاندار تصریح کرد: اگر تسهیلات، منابع و اعتباری هزینه می شود با روند کارشناسی است و به دنبال آن نظارت ها و بازرسی ها به خوبی انجام می شود و برای ایجاد تولید و اشتغال پایداری و جلوگیری از پرت منابع این مراحل به خوبی رصد می شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هم گفت: در بحث اشتغال روستایی، یک هزار و 962 میلیارد ریال اعتبار ابلاغی به استان است که چهار هزار و 795 متقاضی اشتغال با اعتباری پنج میلیارد و 652 میلیارد ریال به بانک های استان معرفی شدند.
پروانه نیک مرام افزود: از این تعداد یک هزار و 814  متقاضی کار با اعتباری افزون بر یک هزار و 791 میلیارد ریال قرارداد منعقد کردند و به یکهزار و 674 مورد از آنها مبلغ یک هزار و 420 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است که در این رابطه چهار هزار و 820 نفر اشتغالزایی در همه شهرستانهای استان ایجاد کرده است.
به گفته وی در بحث اشتغال فراگیر که دو هزار و 102 میلیارد ریال اعتبار ابلاغی است، تعداد 527 طرح اقتصادی و اشتغالزا و برآورد یک هزار و 936 میلیارد ریال و اشتغال سه هزار و 551 نفر در استان داشتیم.
نیک مرام افزود: با صاحبان 117 طرح قرار داد بسته شده و مبلغ 98 میلیارد ریال اعتبار آن است و به 114 مورد از قرارداد بسته ها مبلغ 98 میلیارد ریال پرداخت شده و 577 نفر اشتغال ایجاد کرده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ابراز داشت: در خصوص طرح کارورزی 451 واحد در استان متقاضی داشتیم که 324 پذیرنده داشت که برای 200 مورد صدور مجوز صادر و عقد قرارداد شد و 448 نفر اشتغال ایجاد کرد.
نیک مرام در خصوص مشاغل خانگی هم گفت: تعداد یکهزار و 352 طرح مصوب با هزینه برآورد یکهزار و 52 میلیارد ریال به بانک های عامل معرفی شدند که به 673 طرح مبلغ 502 میلیارد ریال پرداخت شده است.
وی در خصوص عملکرد یکساله کارگروه اشتغال استان هم گفت: در سال جاری 11جلسه کارگروه برگزار شد که به دلیل اهمیت آن 10 جلسه آن با حضور و ریاست استاندار برگزار شده است و 52 مصوبه داشته که 43 مصوبه اجرا شده و 9 مصوبه در دست اجرا می باشد.
ج/238
 

عكس هاي مرتبط :


مشاهده اخبار بیشتر
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما