اخبار استانداری
21اسفند1397

.استاندار درهفته منابع طبیعی یک اصله درخت کاج در محوطه استانداری کاشت

استاندار کهگیلویه وبویراحمد در این آیین گفت: درخت مظهر زیبایی و حیات و یکی از زیباترین و پرثمرترین نعمت‌های بیکران الهی که بخش مهمی از نیازهای مخلوقات الهی از جمله انسان را برآورده می‌ سازد.
علی محمد احمدی با بیان مختصری از فواید درختکاری از منظر دین، افزود: در دین مبین اسلام عزیز؛ درخت و درختکاری جایگاه خاصی دارد و باید فرهنگ صیانت، مراقبت و کاشت نهال در بین مردم و عموم جامعه ترویج و نهادینه شود و مردم در کاشتن نهال و درخت تشویق شوند.
استاندار با اشاره به اینکه در کشور ما روز ۱۵ تا ۲۲ اسفند ماه به عنوان هفته منابع طبیعی نامگذاری شده است که موضوع درخت بیشتر ظاهر می گردد، تاکید کرد: هر چند این حرکت ها یک کار نمادین است اما توجه به درخت و درختکاری باید همیشگی باشد.
استاندار بر حفظ جنگل و منابع طبیعی تاکید کرد و گفت: حفظ منابع طبیعی نه تنها برای نسل کنونی مهم است بلکه نسل های آینده نیز باید از این موهبت ارزشمند الهی بهره‌مند و برخوردار شوند.
وی با اشاره به انبوهی جنگل‌های استان گفت: حفظ و حراست از این میراث بزرگ و نعمت الهی وظیفه همه مردم است و باید فرهنگ ‌سازی درستی صورت گیرد.
مدیرکل منابع طبیعی استان هم با تشکر از استاندار وحسن توجه وی به ارزش و اهمیت درخت، درختکاری و منابع طبیعی به وضعیت جنگل‌های استان اشاره کرد و گفت: جنگل‌های استان پوشیده از درختان بلوط، بنه، زالزلک و دیگر گونه‌هاست که باید از این نعمت الهی و تنوع ارزشمند آن به خوبی صیانت کرد.
غلام‌حسین حکمتیان افزود: طی سال‌های اخیر به دلیل خشکسالی، ریزگردها و کمبود بارش درختان بلوط دچار بیماری شدند که منابع طبیعی برنامه‌هایی برای کنترل بیماری در دست اجرا دارد.
همچنین، نظری، گوهرگانی معاونین استاندار هم در این مراسم شرکت کردند و هر کدام یک اصله نهال کاشتند.
ج/238
 

عكس هاي مرتبط :


مشاهده اخبار بیشتر
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما