اخبار استانداری
25فروردين1398

.ماموریت ویژه کانون کارشناسان رسمی دادگستری هدایت استان به سمت قانونمندی و شفاف سازی باشد

علی محمد احمدی در دیدار عیدانه کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان، گفت: این کانون در ماموریت ویژه خود شفاف سازی در قراردادها، واگذاری ها و نظارت برحقوق دولت، بیت المال و مردم در استان را به سمت قانونمندی و شفاف سازی هدایت کند.
استاندار با تبریک سال  نو، افزود: دستگاه هایی که در بحث ساختارها نظارت، شفاف سازی و یا ممیزی را بر عهده دارند در کنار این کانون نسبت به قانومندی، شفاف سازی، صاینت از بیت المال و حقوق ملت تلاش کنند.
وی با اشار به اینکه در بحث ساخت و سازها در اراضی، حرایم و منابع طبیعی، فساد اقتصادی و همچنین قراردادها نباید مسائل رانت، قومی و قبیله ای رسوخ کند، افزود: جامعه امروز و مردم اینگونه شرایط را نمی پذیرند و کانون کارشناسان رسمی دادگستری به بررسی و مطالعات میدانی به علل این مشکلات توجه داشته باشند.
استاندار ابراز داشت: هزینه هایی که در ساخت و سازهای غیرقانونی در مسیرها و حرایم می شود باعث می گردد تا خسارات و هزینه بیشتری به دولت و مردم وارد کند و نمونه هایی از آنها را در بارش های اخیر دیدیم و این کانون توجهات خود را به اینگونه مسائل معطوف سازد.
احمدی تاکید کرد: این کانون هر چند در این استان فعالیت خود را دور آغاز کرد اما انتظار است به عنوان یک مجموعه ای چابک، چالاک و حرفه ای با انجام فعالیت بیشتر به پیشرفت استان کمک کند.
استاندار به بارش های اخیر در استان اشاره کرد و گفت: بعد از یک دهه خشکسالی و کم بارشی، امسال رحمت الهی در استان در برخی مناطق به یک هزار و 400 میلی متر رسید که شاکریم به درگاه الهی و هرچند خساراتی داشتیم اما آن را به فال نیک می گیریم و امید است، 98 سالی با دستاوردهای فراوان برای استان باشد.
احمدی یادآور شد: کهگیلویه وبویراحمد در سالی که گذشته شاهد افتتاح و بهره برداری از طرح ها و پروژه های بزرگی بود و به لحاظ بهبود کسب و کار و اشتغال و پرداخت تسهیلات، تهاتر مالیاتی و بانکی و امنیت از استان های برتر کشور بودیم و همه تلاش ها براین استان تا 98 سالی پر رونق تر و پر برکت تر از سال گذشته شود.  
استاندار ابراز داشت: در جلسه ای که اخیرا با دکتر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور داشتم همه مسائل استان مطرح شد و قول مساعد به لحاظ توجهات مالی به بخش های مختلف از جمله خسارت های وارده سیل به استان داده شد. 
احمدی بیان کرد: فردا استان میزبان دکترستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری است و مسائل و مشکلات استان در شورای اداری با حضور وی مطرح خواهد شد. 
مسئول کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان هم گفت: این کانون با 310 عضو در 37 رشته مختلف در استان فعالیت می کند و امسال پنج رشته به آن افزوده می شود و 20 نفر هم به اعضای آن اضافه خواهد شد.
ج/238
 

عكس هاي مرتبط :


مشاهده اخبار بیشتر
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما