اخبار استانداری
25فروردين1398

.106 واحد تولید استان سال گذشته فعال شد/خسارت سیل به 200 واحد اقتصادی/98، سال توجه ویژه به تولید و اشتغال

جعفر گوهرگانی در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان گفت: در سال گذشته 106 واحد تولیدی استان که دچار مشکل، رکود و تعطیلی بود به چرخه تولید برگشت.
وی اظهار داشت: سال 97 ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان 244 مصوبه داشت که 147 مورد، معادل 65 درصد آن عملی شد و بقیه در دست اجراست.
به گفته معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کهگیلویه وبویراحمد، این ستاد در طول سال گذشته 57 جلسه برگزار کرده است که 29 جلسه تخصصی آن در استانداری و بقیه در محل دستگاه های اجرایی، طرح های اقتصادی و یا بانک های عامل برگزار شده است.
گوهرگانی  با بیان اینکه، هیچ واحد تولیدی و اقتصادی نباید در سال رونق اقتصادی تعطیل شود، تاکید کرد: همه تلاش ها برای اجرای کامل مصوبات کارگروه تسهیل بکار گرفته شود.
وی با اشاره به اینکه، در سیل اخیر 200 واحد اقتصادی شامل مزارع پرورش ماهی، باغات، تفرجگاه‌ها و مکان‌های گردشگری دچار خسارت شدند، گفت: حتی یک ریال تسهیلات به واحدهای غیرمجاز خسارت ‌دیده پرداخت نخواهد شد.
معاون اقتصادی استانداری گفت: وزیر صنعت، معدن و تجارت  طی نامه‌ ای 6 بندی با افزایش تفویض اختیارات به استان‌ها برای رفع مشکلات مختلف واحدهای اقتصادی تاکید داشته است. 
گوهرگانی با بیان اینکه از برنامه های جدی حوزه اقتصادی حمایت تمام عیار به تولید و اشتغال و واحدهای تولیدی است، گفت: این حمایت ها در صورتی که سرمایه‌ گذاران به تعهدات خود عمل کنند و به فکر اشتغال و تولید باشد خواهد بود.
معاون امور اقتصادی استانداری عنوان کرد: جلسات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در واحدهای تولیدی، شهرستان‌ها و استان برگزار و امیدواریم با برنامه ‌ریزی صورت گرفته سال 98 عملکرد بهتری نسبت به 97 داشته باشیم.
گوهرگانی  بیان کرد: برای واحدهایی که در مسیر آب ‌راه و بستر رودخانه طرح گردشگری، طرح تولیدی، مزرعه پرورش ماهی و باغ احداث کردند، صورتجلسه خسارت سیل انجام نمی ‌شود و تسهیلاتی به این واحدها پرداخت نمی گردد چرا که همراهی با این واحدها به معنای کمک به تخلف است.
وی در خصوص خسارت سیل به واحدهای تولیدی استان گفت: هنوز تفکیکی در این خصوص صورت نگرفته اما 200 مورد واحد اقتصادی در حوزه شیلات، باغات، احداث تفرجگاه‌ها و باغات گردشگری دچار خسارت شده‌اند.
ج/238
 

عكس هاي مرتبط :


مشاهده اخبار بیشتر
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما